× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
okulary do komputera
Informacje

Jak wybrać okulary do pracy przy komputerze?

Statystyki wskazują, że wzrok osób pracujących przy komputerze z rok na rok się pogarsza. Im częściej i dłużej siedzą one wpatrzone w ekran monitora, tym bardziej zwiększa się ryzyko pogorszenia widzenia. Poprawę takiego stanu rzeczy można uzyskać, dobierając do pracy przy komputerach odpowiednie okulary. Jak to zrobić i od czego zacząć?

Ważne cechy dobrych okularów do komputera

Wybór okularów do pracy przy monitorze należy rozpocząć od dobrania odpowiedniej powłoki antyrefleksyjnej. To właśnie ona bezpośrednio wpływa na odbijanie tzw. refleksów świetlnych od ekranu, zanim dotrą one do naszego oka, powodując jego systematyczne osłabianie, a nawet uszkadzanie. Powłoka antyrefleksyjna wzmacnia równie kontrast widzenia bez redukowania transmisji światła, która do pracy przed ekranem jest tak bardzo potrzebna. Dodatkowo można pomyśleć o powłoce hydrofobowej, przy której szkła wykonane są z wysokiej jakości poliwęglanu wpływającego korzystnie i na pracę i na komfort noszenia okularów. Zaletą dodającą wygody przy używaniu takich okularów mogą być również oprawki elastyczne flexible np. z silikonowymi noskami, które sprawiają, że leżą one wygodnie na nosie i nie podrażniają skóry.

Koszt takich okularów, a cena zdrowia

Przeglądając oferty sklepów oferujących profesjonalne okulary do pracy, łatwo jest zauważyć, że takie przydatne akcesorium wcale nie jest drogie. W dziale tanie okulary do komputera sklep – można je dostać w cenach już od około 80 zł, co sprawia, że przeliczając ten koszt na cenę własnego zdrowia i dobrego wzroku, wydaje się ona wręcz śmiesznie niska. Oczywiście tego rodzaju okulary mogą być wybrane przez osoby, które na co dzień nie mają wady wzroku, ale już teraz myślą o tym, żeby nie musieć się z nią borykać w przyszłości. Okulary do komputera są zerówkami, które pasują do każdego i jednocześnie doskonale zapobiegają szybkiego pogarszaniu się wzroku, wrażeniu zamglenia przy patrzeniu w ekran czy efektowi kręcenia się w głowie, który może pojawić się po wielu godzinach wpatrywania się w jasny i migający ekran.

Kiedy zdecydować się na okulary?

Na okulary do komputera można zdecydować się w dowolnym momencie, ale jak podkreślają specjaliści – im wcześniej, tym lepiej. Okulary zerowe z powłoką antyrefleksyjną można nosić już od pierwszego dnia np. zdalnej pracy przy komputerze, ale też można zdecydować się na nie wtedy, gdy poczujemy pierwszy dyskomfort wzrokowy związany z długotrwałą pracą przy monitorze. Podobnie, osoby z wadami wzroku mogą do swoich obecnych okularów dodać powłokę antyrefleksyjną.