× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
depilacja laserowa
Porady Uroda

Jakie efekty daje depilacja laserowa?

Hipotetycznie włoski możesz usuwać po prostu za pomocą standardowej jednorazowej maszynki, natomiast jak zapewne mogłaś się już mnóstwo razy przekonać, nie jest to zupełnie najlepszy sposób. Maszynka przycina włoski tuż przy skórze. Już na kolejny dzień są one zatem wyraziste, natomiast po dwóch dniach ponownie przeradzają się w duże owłosienie. Jeśli zatem oczekujesz trwałych oraz odpowiednich rezultatów, tylko depilacja laserowa Gliwice jest w stanie Ci je zagwarantować.

Czym jest depilacja laserowa?

Jest to bezbolesny zabieg usuwania zbędnego owłosienia za pomocą lasera. Depilacja laserowa jest pewna dla systemu, zatem nie musimy denerwować się o jej wpływ na własne zdrowie. Laser wchodzi w skórę miejscowo, na głębię prawie 2 mm, zatem nie działa na własne wewnętrzne organy, natomiast każdy zabieg jest wyprzedzany konsultacją z ekspertem. Przeprowadza on doświadczenia badające wygląd skóry i rodzaj włosa, na bazie jakich dobiera właściwe parametry strugi promieniowania lasera oraz robi próbę laserową.

Czemu należałoby korzystać z nowoczesnych technologii depilacji laserowej?

Z pewnością największą wartością depilacji laserowej jest szansa osiągnięcia rezultatu jedwabiście gładkiej skóry. Najnowszy sprzęt z wyjątkową dokładnością usuwa również owłosienie u osób, jakie borykają się z hirsutyzmem czy zbyt gęstymi włosami. Depilacja laserowa, pomimo że kwalifikowana jest do zabiegów kosmetycznych to natomiast sama w sobie jest zupełnie bezbolesna oraz bezinwazyjna.

Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej?

Niestety, nie każdy może poddać się depilacji laserowej. Do przeciwwskazań czasowych należą: ciąża, świeża opalenizna, wykorzystywanie kosmetyków, ziół, tabletek z witaminą C, dziurawcem, nagietkiem, środki światło-uczulające, antybiotyki, użycie kremu z retinolem, peeling, opryszczka w miejscu planowanej depilacji, depilacja woskiem, pęsetą lub depilatorem. Do przeciwwskazań zupełnie eliminujących depilację laserową kategoryzujemy: choroby nowotworowe, epilepsję, choroby pęcherzowe skóry, łuszczyca, bielactwo, czynne choroby skóry, tendencję do bliznowców, siwe włosy.

Ewentualne efekty uboczne depilacji laserowej

Pacjentki o delikatnej skórze mogą w szczególnie skomplikowanych obszarach czuć ból. Szczególnie podatne kobiety mogą poprosić o krem przeciwbólowy przed zabiegiem. Przy wykorzystaniu lasera diodowego zabieg jest właściwie bezbolesny. U większości pacjentów mogą pojawić się na skórze plamy. Efektem ubocznym u osób o ciemniejszej skórze są odciski czy poparzenia, jakie z czasem się goją. Po wykonaniu laserowej depilacji nie powinniśmy korzystać z basenu ani sauny, a też brać gorących kąpieli. Nie należy też wykorzystywać peelingów mechanicznych ani chemicznych, natomiast też wystawiać skóry na oddziaływanie słońca.