× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
chirurg stomatologiczny
Uroda

Kiedy trzeba odwiedzić chirurga stomatologicznego w Gdyni?

Wiele problemów stomatologicznych nie może zostać rozwiązanych w zwykłym gabinecie. W przypadku poważniejszych dolegliwości i schorzeń konieczna jest wizyta u chirurga stomatologicznego. Specjaliści z tej dziedziny przyjmują zazwyczaj w większych miastach, takich jak np. Gdynia.

Czym zajmuje się chirurg stomatologiczny?

Chirurg stomatologiczny w swojej pracy łączy wiedzę z dwóch dziedzin medycznych: chirurgii i stomatologii. W skrócie, zajmuje się on operacyjnym leczeniem w obrębie jamy ustnej, a niekiedy i przyległych do niej okolic. Do jego zadań należą skomplikowane ekstrakcje zębów, podcinanie wędzidełek, zabiegi na zatokach szczękowych, resekcje korzeni, usuwanie zmian powstałych w jamie ustnej (włókniaków, brodawczaków, nadziąślaków, torbieli), leczenie przetok i ropni itp. Chirurg stomatologiczny może wykonać także wstępne czynności protetyczne i ortodontyczne, a także podjąć się leczenia niektórych nowotworów, zwłaszcza łagodnych. W zakres jego uprawnień wchodzi również terapia ortopedyczna, chirurgia periodontologiczna i leczenie farmakologiczne.

Dlaczego warto wybrać się do chirurga stomatologicznego w Gdyni?

Warto odwiedzić chirurga stomatologicznego w Gdyni, ponieważ przyjmuje on w poliklinice zapewniającej szeroko pojętą opiekę stomatologiczną. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na wędrowanie od lekarza do lekarza. Chirurg stomatologiczny posiada odpowiednie kwalifikacje i wyposażenie do wykonywania zabiegów. Pacjent nie musi obawiać się, że zostanie popełniony błąd lub nie uda się wykonać zabiegu do końca. Chirurg stomatologiczny jest w stanie bezproblemowo usunąć nawet niewyrznięte jeszcze zęby, kłopotliwe ósemki lub też fragmenty, które pozostały w dziąśle. Ma on możliwość zapewnienia pacjentowi skuteczniejszego znieczulenia niż zwykły stomatolog. Zabiegi wykonywane są sprawnie, a pacjent może czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Kiedy powinniśmy udać się do chirurga stomatologicznego?

Do chirurga stomatologicznego powinniśmy udać się wówczas, gdy stomatolog nie czuje się na siłach wykonać jakiegoś zabiegu i odsyła nas do chirurga. Jeżeli wizyta u dentysty nas przeraża to u chirurga stomatologicznego z pewnością poczujemy się nieco pewniej, gdyż ma on doświadczenie w trudnych przypadkach. Warto wybrać się do takiego specjalisty, gdy zwykłe leczenie nie przynosi skutku lub też mamy większy problem niż zwykła dziura w zębie. W przypadku zauważenia niepokojących zmian w obrębie jamy ustnej, również jak najszybciej powinniśmy udać się do chirurga stomatologicznego.