× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Korekta opadających powiek w Gdyni
Uroda

Najpopularniejsze operacje chirurgii plastycznej

Chirurgia plastyczna to jedna z najintensywniej rozwijających się dziedzin medycyny. Różnego rodzaju zabiegom najchętniej poddają się kobiety, ale również coraz więcej mężczyzn decyduje się na ich wykonanie. Głównym założeniem chirurgii plastycznej jest zmiana wyglądu poszczególnych części ciała co pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz poczucie własnej wartości. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonuje się jednak nie tylko po to, aby skutecznie zwalczyć kompleksy, ale także w przypadku, gdy ich wykonanie podyktowane jest przesłankami zdrowotnymi. Poprawa wyglądu niektórych elementów twarzy czy ciała może bowiem polepszyć komfort życia. Warto bliżej przyjrzeć się najpopularniejszym zabiegom, jakie wykonują chirurdzy plastyczni.

Korekta uszu- kiedy warto się na nią zdecydować?

Korekta uszu polega usunięciu części skóry z małżowiny oraz odpowiednim wymodelowaniu chrząstki. Gdy nabierze ona odpowiedniego kształtu zostaje przymocowana w prawidłowym położeniu. Cały zabieg jest małoinwazyjny i całkowicie bezbolesny, gdyż odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Na korekcję uszu mogą zdecydować się osoby, których małżowiny są zbyt duże lub nadmiernie odstające. Zabieg pozwala nadać im odpowiedni kształt. Trwa on zazwyczaj około 1,5 godziny i już tego samego dnia pacjent może opuścić klinikę. Szwy usuwane są najczęściej po 1-2 tygodniach od zabiegu. Przez pierwsze 4 tygodnie konieczne jest noszenie specjalnej opaski zakrywające uszy co ma na celu zabezpieczyć je przed urazem oraz utrwalić nadany im kształt. Cały proces rekonwalescencji przebiega zazwyczaj bez problemów i pacjenci już po kilku tygodniach mogą cieszyć się nowym wyglądem swoich uszu.

Korekta odstających uszu w Gdyni - Derm Estetyka

W celu znalezieniu placówki, znajdującej się w naszej okolicy, wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać frazę: “korekta uszu w Gdyni”, a w wynikach wyszukiwania ukaże się między innymi Derm-Estetyka Medycyna Estetyczna, czyli profesjonalny Gabinet medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej w Gdyni. Szukając miejsca, świadczącego tego rodzaju usługi, ale w innym mieście wystarczy, że zamiast “Gdynia” wpiszemy nazwę innej miejscowości, a otrzymamy wyniki adekwatne do naszego zapytania.

Jakie efekty daje korekta opadających powiek?

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, dlatego to na tym obszarze najszybciej widać procesy starzenia się skóry. Staje się ona mniej jędrna i elastyczna co skutkuje bardzo często opadaniem powiek. Skóra znajdująca się na górnej powiece zaczyna wiotczeć i stopniowo przykrywa źrenicę. Twarz nabiera smutnego wyrazu, a pole widzenia może zostać znacząco ograniczone. Rozwiązaniem tego problemu jest chirurgiczna korekta opadających powiek, czyli zabieg polegający na usunięciu nadmiernej ilości skóry nad okiem. Trwa najczęściej około 1,5 godziny i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Początkowo miejsca, które zostały zoperowane są dość mocno opuchnięte, ale obrzęki stopniowo zanikają. Już po mniej więcej 7 dniach oko wraca do pełnej sprawności i znikają nieprzyjemne dolegliwości. Zabieg daje długotrwałe efekty, które wzmocnić można dodatkowo stosowaniem odpowiedniej pielęgnacji.

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej są bezpieczne jeśli zostaną przeprowadzone przed doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzy. Dają one możliwość skutecznego modyfikowania wyglądu konkretnych części ciała. Pozwala to nie tylko pozbyć się kompleksów, ale także znacząco zwiększa komfort życia i poprawia samopoczucie. Medycyna estetyczna ciągle się rozwija, co pozwala wykorzystywać nowoczesne i jeszcze skuteczniejsze metody.