× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
korony na zęby
Uroda

Korony na zęby – kiedy warto zdecydować się na ich założenie?

W obecnych czasach bardzo wielu ludzi marzy o tym, aby mieć piękny uśmiech. Nie ma w tym niczego dziwnego. Z każdej strony jesteśmy bombardowani zdjęciami ludzi, których zęby są nieskazitelnie białe i równe. Ponadto, piękny uśmiech jest również utożsamiany ze zdrowiem jamy ustnej. Niestety nie każdy może pochwalić się pięknym uśmiechem i dla wielu jest to powód do kompleksów. Na szczęście można temu zaradzić i jest bardzo wiele procedur, którym można się podjąć w gabinecie dentystycznym, które będą w stanie naprostować twoje zęby i wybielić je do olśniewającej bieli. Jedną z takich procedur jest nakładanie koron na zęby. Na czym to polega? Ile kosztuje? I gdzie można się tego podjąć?

1. Jak mieć piękny uśmiech?

2. Jakie procedury można wykonać, aby mieć białe, równe zęby?

3. Gdzie można wykonać korony na zębach?

Jak mieć piękny uśmiech?

Jest wiele sposobów na to, jak mieć piękny uśmiech. Oczywiście przede wszystkim trzeba o uzębienie dbać w odpowiedni sposób i szczotkować je regularnie. Warto także je nitkować, aby pozbyć się zanieczyszczeń spomiędzy poszczególnych zębów. Czasami jednak nawet najbardziej skrupulatne dbanie o uzębienie może nie być w pełni skuteczne, ponieważ naturalny kolor zębów może nie być biały. Co w takich przypadkach zrobić? Warto udać się do dentysty, gdzie możliwe będzie przeprowadzenie jednej z wielu procedur, które natychmiastowo poprawią wygląd twoich zębów.

Jakie procedury można wykonać, aby mieć białe, równe zęby?

U dentysty możesz zdecydować się na takie procedury, jak wybielanie zębów, licówki czy też korony. Nie każdy będzie zadowolony z efektów, jakie daje laserowe wybielanie zębów, ponieważ zęby mają tendencję do powolnego powrotu do swojego poprzedniego koloru. Dla takich osób zostają licówki oraz korony. Która z tych opcji będzie najlepsza? Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz. Korony mają dłuższą gwarancję żywotności, dzięki czemu dłużej będziesz mógł korzystać z zębów, bez potrzeby ponownego poddania się procedurze ich zakładania. A jeżeli będziesz o nie dbać, to starczą na jeszcze dłużej. Warto jednak wspomnieć o tym, że zarówno licówki, jak i korony zakłada się na spiłowane zęby własne.

Gdzie można wykonać korony na zębach?

Dobrym miejscem gdzie może być założona korona lava, jest dentysta, który już od wielu lat zajmuje się wykonywaniem tego rodzaju procedur. Ale ile kosztują korony w takim miejscu? Niezależnie od tego, ile chcesz ich mieć w swojej jamie ustnej, jedna korona to koszt około 1900 złotych. Wielu osobom może się to wydawać dużą kwotą, jednak prawda jest taka, że korony mają gwarancję działającą przez 15 lat – a więc naprawdę długo.