× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Nieudane przeszczepy włosów. Sprawdź 5 głównych przyczyn.
Uroda

Nieudane przeszczepy włosów. Sprawdź 5 głównych przyczyn.

Niepowodzenie przeszczepu włosów u wielu pacjentów powoduje strach, przed podjęciem finalnej decyzji o wyjeździe na zabieg do Turcji. Co może grozić sukcesu przyjęć graftów i czy można złagodzić to ryzyko? Jak uniknąć niepowodzenia przeszczepu włosów oraz jak uzyskać najlepsze efekty?

Wiele czynników jest istotnych, ale musisz wziąć pod uwagę przynajmniej 5 punktów, o których wspominamy poniżej. Każdy proces lub zadanie zachodzące w naszym wszechświecie ma jedno z dwóch zakończeń: sukces lub porażkę. Są jednak rzeczy, które możemy zrobić, aby zapobiec niepowodzeniom.

5 czynników pozwalających uniknąć Niepowodzenia Przeszczepu Włosów

Pomimo nieinwazyjnej procedury niskiego ryzyka transplantacji włosów, należy zwrócić uwagę na trzy czynniki, aby uniknąć niepożądanych efektów.  

SPIS TREŚCI: 

1. Musisz być zakwalifikowanym kandydatem do przeszczepu włosów. 
2. Jakość strefy dawczej.
3. Umiejętność lekarza chirurga.
4. Standard Kliniki.
5. Opieka pooperacyjna. 

1- Musisz być właściwym kandydatem. 

Przed wyjazdem do Turcji, ważne jest, abyś skonsultował swój przypadek z wykwalifikowanymi lekarzami, lub osobą uprawnioną do przekazania analizy Twoich włosów. Wynik konsultacji to pierwsza rzecz, o której powinieneś się dowiedzieć. 

Ze względu na efekty – przeszczepy włosów są najbardziej poszukiwanym rozwiązaniem na odbudowę włosów.  Jednak wymiar skuteczności obejmuje tylko kilka wybranych kategorii łysienia. Łysienie typu męskiego (łysienie androgenowe), łysienie telogenowe i wypadanie włosów wywołane urazami fizycznymi. Podsumowując, wypadanie włosów przed zabiegiem musi być ustabilizowane. 

Pamiętaj, że łysienie jest chorobą przewlekłą, i wielu pacjentów po przeszczepie obserwuje nawracającą utratę włosów. A zabieg transplantacji włosów nie zatrzyma tych nawrotów. Jeśli cierpisz na łysienie plackowate, najpierw zastosuj porady lekarza, aby poznać diagnozę a poźniej przejdź do wyleczenia przyczyny. Gdy to zrobisz, a utrata włosów będzie nadal trwała, możesz zastosować przeszczep włosów. Inaczej jest z łysieniem typu żeńskiego (FPHL) które nie zawsze wymaga przeszczepu włosów. W przypadku FPHL lepsze wyniki mogą przynieść roztwory do stosowania miejscowego, takie jak minoksydyl. Jednak w przypadkach, gdy utrata włosów jest zaawansowana, pacjenci z FPHL są równieżn odpowiednimi osobami do przeszczepu włosów. W klinice Esthetic Trip, kobietom poddającym się zabiegowi przeszczepowi włosów, doradzamy leczenie w okresie pooperacyjnym u zaprzyjaźnionego dermatologa w Warszawie lub Krakowie. 

2- Jakość Twojej strefy dawczej. 

Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu – nadszedł czas, aby sprawdzić jego region dawczy (potylica głowy oraz boki). Obszar dawczy u pacjenta to miejsce, z którego lekarz pobiera mieszki włosowe (grafty) i wszczepia je w miejsca biorcze (najczęściej przerzedzony środek głowy, łysiejący czubek głowy lub odkryte zakola). Posiadanie wystarczającej ilości cebulek włosowych jest ważne, aby uniknąć niskiej jakości operacji i niepowodzenia przeszczepu włosów. 

Czy masz wystarczającą ilość włosów, aby przeszczepić je do obszaru łysiejącego bez wpływu na wygląd obszaru dawczego? Aby uzyskać odpowiedź, będziesz potrzebować profesjonalnej porady. W Klinice Esthetic Trip jesteśmy świadomi zagrożeń rynkowych i konieczności uczciwej pomocy medycznej. Dlatego oferujemy bezpłatne usługi konsultacyjne. Możesz się z nami skontaktować pod numerem +48519399030 lub wysłać nam zdjęcia w zakładce bezpłątna konsultacja na stronie www.esthetictrip.pl i czekać od nas na telefon. Specjalista medyczny sprawdzi Twój przypadek osobiście, a także jakość Twojej strefy dawczej i możliwą ilość graftów do przeszczepu włosów. 

3- Umiejętności i doświadczenie lekarza chirurga

Przeszczepy włosów są większą sztuką niż myślisz, dlatego tajemnica zależy od mistrza wykonującego Twój przeszczep włosów. W naszym przypadku chirurga. Osoba uprawniona do przeprowadzenia takiej procedury powinna mieć wiedzę w zakresie umieszczania przeszczepu, oceny zdrowych mieszków włosowych, dobrej oceny tyłu głowy pacjenta. Powinna również posiadać wiedzę na temat leczenia poperacyjnego, wzrostu włosów i powinna dokonać setek udanych operacji przeszczepu włosów.

Chociaż może to być trudne do oceny, ponieważ nie będziesz mieć wglądu do CV lekarzy dostępnych w klinice. Zamiast tego spójrz na zdjęcia przed i po. Zdjęcia pokażą Ci, jak duże jest doświadczenie chirurga i jego umiejętności. Zwróć uwagę na rekonstrukcję przedniej linii włosów, zobacz czy rezultaty są naturalny, oceń gęstość włosów na przodzie i środku głowy, a na końcu spójrz na efekty przeszczepu w strefie korony głowy. Powinieneś także zapoznać się z opiniami byłych pacjentów na Google Reviews, aby dowiedzieć się, jak zadowalająca jest obsługa i działalność kliniki. 

Upewnij się, że chirurg ma również duże doświadczenie i gust. Do narysowania linii włosów niezbędna jest wizja artystyczna. 

Nieudane przeszczepy włosów. Sprawdź 5 głównych przyczyn.

4- Klinika / Szpital 

Twoja wybrana klinika ma swój udział w określeniu niepowodzenia, powodzenia lub nieudanego przeszczepu włosów. Może nie jest to bezpośrednie, ale ważna jest atmosfera i to, jak personel placówki przestrzega międzynarodowe obostrzenia medyczne.

Jeżeli klinika, którą jesteś zainteresowany, nie posiada akredytacji organów międzynarodowych lub rządu, nie ryzykuj. Ponieważ najprawdopodobniej przeprowadzanie operacji nie jest bezpieczne i może narazić Cię na wysokie ryzyko infekcji. Aby zmniejszyć ryzyko infekcji i uniknąć niepowodzenia przeszczepu włosów, dowiedz się jaa klinikę/ szpital wybrać na swoją operację przeszczepu włosów w Turcji. 

5- Opieka w okresie rekonwalescencji.

Możesz być operowany w klinikach królewskich pod opieką najbardziej doświadczonego chirurga, ale jeśli zaniedbasz opiekę pooperacyjną, wszystko obróci się w pył.
Pamiętaj, że Twoje strefy dawcze mają ograniczone zasoby. Innymi słowy, masz ograniczoną liczbę podejść Upewnij się, że Twój pierwszy zabieg będzie zarazem ostatnim. Podczas przeszczepiania włosów mieszki włosówe ulegają dużym zmianom. Okres traumatyczny, w którym musisz pomóc przeszczepom w gojeniu i powrocie do zdrowie jest niezwykle istotny. W klinice Esthetic Trip dbamy o to, aby każdy z pacjentów przestrzegał ściśle instrukcji przed i po operacyjnych. Napisz do nas i dowiedz się więcej. 

Twój doktor przekaże Ci wszystkie potrzebne wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów. Należy ich bezwzględnie przestrzegać, bez względu na drobne niedogodności. Zobaczysz, na dłuższą metę – wyniki będą tego warte.

Wskazówki dotyczące niepowodzeń przeszczepu włosów

Czynniki, które mogą mieć wpływ na niepowodzenie przeszczepu włosów, są następujące:

  • Kwalifikacja do przeszczepu włosów
  • Umiejętności lekarza/chirurga
  • Klinika z wyboru
  • Opieka postoperacyjna

Zanim wyruszysz w podróż mającą na celu przywrócenie włosów, najpierw dowiedz się, czy jesteś odpowiednim kandydatem. W niektórych przypadkach przeszkodą w zabiegu mogą być pewne zaburzenia hormonalne, problemy zdrowotne i inne czynniki. Mogą one spowodować niepowodzenie przeszczepu włosów. Na przykład łysienie plackowate nie nadaje się do przeszczepów włosów. Kolejnym czynnikiem wpływającym na wynik są oczywiście umiejętności specjalisty. Poproś o zdjęcia przed i po i oceń je. Skoncentruj się na wyglądzie linii włosów, gęstości i ogólnej estetyce wyników.

Ponadto przeczytaj recenzje poprzednich pacjentów.Może jest szansa porozmawiać z jednym z nich?  Wreszcie, wybór właściwej kliniki lub szpitala to umiejętność, którą powinieneś zdobyć, aby płynnie powrócić do zdrowia. Operacje w szpitalach, które nie działają z rządową akredytacją, zwiększają ryzyko infekcji.

Skontaktuj się z kliniką Esthetic Trip 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nieudanych przeszczepów włosów lub samego zabiegu, Skontaktuj się z nami! 
Chętnie Ci pomożemy; w końcu Twoje bezpieczeństwo i estetyczne efekty są dla nas najważniejsze!