× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Krzesełka toaletowo-prysznicowe
Porady

Krzesełka toaletowo-prysznicowe. Jakie udogodnienia przydadzą się podczas opieki nad osobą starszą lub z niepełnosprawnością?

Pielęgnacja osoby, która z uwagi na zaawansowany wiek lub z powodu różnego rodzaju choroby nie jest w stanie poradzić sobie samodzielnie z wieloma prostymi, życiowymi czynnościami może być sporym wyzwaniem. Okazuje się wtedy, że kwestie takie jak karmienie, przemieszczenie się nawet na krótkich odcinkach oraz toaleta zajmują dużo więcej czasu i kosztują sporo energii. Na szczęście dostępnych jest już sporo rozwiązań i udogodnień, które mogą ułatwić to zadanie. 

Jak pomóc osobie starszej w czynnościach higienicznych? 

Umycie się osoby, która wymaga opieki wymaga często sporo siły użytych przez ich opiekunów. Sam senior może też mieć problem z tym, aby wejść do wanny czy ustać pod prysznicem. W tym przypadku krzesło toaletowo-prysznicowe będzie najlepszym rozwiązaniem. To higieniczny mebel, który bez problemu może zostać użyty podczas kontaktu z wodą. Krzesełka sanitarne są też wykonane z antypoślizgowych materiałów, które niwelują ryzyko wypadku. 

Ogromną zaletą krzesła jest jego uniwersalność. Można wstawić je do prysznica i wanny o dowolnych wymiarach. Przy zastosowaniu siedziska można też korzystać z toalety bez konieczności siadania na toalecie. Wystarczy ustawić krzesełka toaletowo prysznicowe w odpowiedniej pozycji, aby osoba, która z niego korzysta wygodnie załatwiła swoje potrzeby fizjologiczne. Dzięki zastosowaniu siedziska z materiału wodoodpornego, zmywalnego utrzymanie krzesła w należytym stanie higienicznym nie stanowi problemu.

krzesło sanitarne

Krzesło prysznicowe dedykowane jest dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Dzięki temu, że zastosowano w nich wyprofilowane podłokietniki siedzisko jest stabilne i korzystający z niego podopieczny może czuć się bezpiecznie. Korzystanie z całej konstrukcji ułatwia możliwość opróżnienia znajdującego pod spodem pojemnika bez konieczności przenoszenia całego krzesła. 

Czy warto zainwestować w wózki toaletowo-prysznicowe? 

Krzesełka sanitarne sprawdzają się u osób dla których korzystanie z kabiny prysznicowej stanowi problem. Dzięki nim mogą oni bez problemu umyć się bez konieczność wykonywania niebezpiecznych dla nich ruchów. 

Wózki sanitarne i toaletowe powstały z myślą o pacjentach z wszelkiego rodzaj urazami bądź niepełnosprawnościami, uniemożliwiają im samodzielne skorzystanie z toalety w specjalnie przeznaczonym do tego celu pomieszczeniu. Warto zatem ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie i zainwestować w taki wózek.