× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
trycholog
Porady

Kto i kiedy powinien udać się do trychologa?

Wypadające, cienkie, przetłuszczające się włosy są Twoim problemem już od dłuższego czasu? W takim przypadku warto pomyśleć o wizycie u specjalisty w tej dziedzinie – trychologa. Wyjaśniamy, kim dokładnie jest trycholog, czym się zajmuje i kiedy warto zapisać się do niego na wizytę.

Trycholog – kto to jest?

Trycholog jest specjalistą zajmującym się włosami i skórą głowy czyli skalpem. Jego domeną jest diagnozowanie ich problemów oraz dobieranie odpowiednich metod postępowania, aby je niwelować i im zapobiegać.

Warto jednocześnie podkreślić, że trycholog nie jest lekarzem, dlatego nie ma on uprawnień lekarskich, na przykład do wypisywania recept, zwolnień czy skierowań.

Trychologiem można zostać po ukończeniu specjalistycznego szkolenia, na którym uzyskuje się szczegółowe informacje dotyczące włosów, skóry głowy oraz związanych z nimi problemów. Często trychologami zostają osoby o wykształceniu kosmetologicznym.

Czym zajmuje się trycholog?

Specjalista w tej dziedzinie skupia się przede wszystkim na prowadzeniu analizy stanu włosów i skóry głowy, a także dobieraniu odpowiednich metod postępowania, między innymi w ramach pielęgnacji z użyciem specjalnie dobranych kosmetyków.

Trycholog zajmuje się dolegliwościami jak:
– Łysienie – nadmierne wypadanie włosów,
– Łupież,
– Łuszczyca skóry głowy,
– Łojotokowe zapalenie skóry głowy i łojotok,
– Krostki, wypryski na skórze głowy,
– Osłabione, cienkie włosy,
– Swędzenie i ściągnięcie skóry głowy.

Trycholog może również współpracować z innymi specjalistami, między innymi dermatologiem czy endokrynologiem, ponieważ wiele problemów z włosami i skórą głowy wynika ze schorzeń dermatologicznych lub też zaburzeń hormonalnych. W razie podejrzenia problemów zdrowotnych skieruje on pacjenta na wizytę u właściwego specjalisty.

Kiedy warto udać się do trychologa?

Wizyta u specjalisty jak trycholog może pomóc w wielu dolegliwościach, które mogą powodować nie tylko problemy z wyglądem, ale również dyskomfort, a nawet ból.

Do wizyty u trychologa powinny skłonić poniższe objawy:
– Nasilone wypadanie włosów,
– Swędzenie skóry głowy oraz jej zaczerwienie
– Krostki na skórze głowy,
– Suche, puszące się włosy,
– Szybkie przetłuszczanie się skóry głowy i włosów,
– Uczucie ściągnięcia skóry głowy.

Gdy zatem zauważane są takie objawy, a domowe metody nie skutkują poprawą, warto udać się do specjalisty, który będzie mógł zalecić odpowiednie postępowanie, by pomóc w zniwelowaniu danego problemu.

Trycholog – kto może się do niego udać?

Usługi trychologa skierowane są do wszystkich osób, które potrzebują pomocy specjalisty w dziedzinie włosów i skóry głowy.

Z jego pomocy mogą korzystać kobiety i mężczyźni, dzieci i młodzież, gdy pojawiają się u nich wymienione wcześniej problemy.

Gdzie można skorzystać z pomocy trychologa?

Obecnie gabinety trychologiczne są coraz częściej spotykane w polskich miastach i w mniejszych miejscowościach. SMP Hair Clinic z siedzibą w Gdańsku to specjalistyczna i bardzo nowoczesna klinika, w której można uzyskać pomoc doświadczonych trychologów. Zabiegi, które oferowane są po konsultacjach z najlepszymi specjalistami w tej branży, wykonywane są specjalistycznym sprzętem, w warunkach najbardziej ścisłego reżimu sanitarnego.

Informacje dotyczące usług można znaleźć już teraz online, aby od razu sprawdzić adres, godziny otwarcia, cenniki oraz opinie klientów.