× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
wkładki męskie urologiczne
Pęcherz moczowy

Wkładki urologiczne dla mężczyzn – jak je zakładać? Jak wyglądają?

Problemy urologiczne dla większości z mężczyzn są jednym z największych i najbardziej wstydliwych sekretów, z którym nie chcą się oni z nikim dzielić. Niestety w momencie kiedy w wyniku schorzenia, urazu lub przebytego zabiegu pojawia się problem z nietrzymaniem moczu, panowie powinni reagować niemalże natychmiast. Głównie wynika to z faktu, że takie “problemy” chowane w tajemnicy mogą doprowadzić do drastycznego pogorszenia się jakości życia. Wkładki urologiczne mogą jednak pomóc im w rozwiązaniu problemu. Czym one są i jak je zakładać?

Czym są wkładki urologiczne dla panów?

Wkładki urologiczne dla mężczyzn to nic innego jak specjalistyczny rodzaj wyrobu chłonnego, który ma pomóc mężczyznom chociażby po części rozwiązać problem z nietrzymaniem moczu. Ich celem jest nie tylko zadbanie o to, by mocz nie przeciekał i nie wydostawał się na bieliznę, ale dodatkowo wkładki dla mężczyzn mają pochłaniać nieprzyjemne zapachy. Wkładki dla mężczyzn jakie możemy znaleźć np. na stronie https://chlonne24.pl/ są analogicznie zaprojektowane w ten sposób, by dopasowały się one do anatomii panów. 

Wkładki urologiczne dla mężczyzn- kiedy warto z nich korzystać?

Wkładki męskie urologiczne to tylko jeden z typów wyrobów chłonnych z których mogą korzystać panowie. Warto wspomnieć, że istnieją na rynku także i majtki chłonne oraz pieluchomajtki dla osób dorosłych. Niemniej jednak w jakich sytuacjach to właśnie wkładki urologiczne dla mężczyzn będą odpowiednim wyborem? Otóż można powiedzieć, że:

  • wkładki dla mężczyzn dedykowane są panom z lekkim problemem nietrzymania moczu.
  • wkładki męskie urologiczne sprawdzą się w przypadku osób aktywnych, które chcą zapewnić sobie dodatkową ochronę przed wilgocią oraz przy przeciekaniu.

Wkładki urologiczne dla mężczyzn są wstanie pomóc panom w przypadku niezbyt zaawansowanego problemu urologicznego. W przypadku kiedy przybiera on znacznie bardziej zaawansowaną postać, konieczne będzie skorzystanie ze znacznie bardziej zaawansowanych wyrobów chłonnych.

Jak zakładać męskie wkładki urologiczne?

Wkładki urologiczne dla mężczyzn to produkt, który z wyglądu przypomina nieco wkładkę higieniczną dla pań. Niemniej jednak są one znacznie grubsze i wykonane z bardziej chłonnych i odpornych materiałów.  Co więcej, jeśli chodzi o sam proces zakładania wkładek urologicznych to jest on niezwykle prosty. Właśnie dlatego ten wyrób chłonny polecany jest na samym początku, kiedy dopiero co rozwija się problem związany z nietrzymaniem moczu. Na samym początku warto wiedzieć, że jedna ze stron wkładki pokryta jest specjalnym klejem, zaś druga to już sam, chłonny materiał. Panowie więc powinni więc w pierwszej kolejności zerwać zabezpieczenie wkładki urologicznej- po stronie z klejem- a następnie przykleić ją do bielizny tak, by chłonny materiał znajdował się na górze. Wkładki dla mężczyzn trzeba oczywiście regularnie zmieniać w zależności od potrzeb. 

Czy wkładki urologiczne dla mężczyzn podlegają refundacji?

Wkładki urologiczne dla mężczyzn i refundacja to chyba jedna z najbardziej poszukiwanych odpowiedzi. Wynika to z faktu, że częste zmiany i zakupy wyrobów chłonnych potrafią być dość solidnym obciążeniem dla domowego budżetu. Wobec tego warto wiedzieć, że wkładki męskie urologiczne podlegają refundacji tylko i wyłącznie w przypadku kiedy panowie borykają się z urazami urologicznymi lub ze schorzeniami, które nie pozwalają im zachować pełnej kontroli nad mikcją. Wówczas konieczne będzie oczywiście poświadczenie lekarza specjalisty czyli urologa.