× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
chirurg
Informacje

Odzież medyczna- niezbędne wyposażenie każdego medyka

Praca medyka na szpitalnych korytarzach, czy w gabinetach prywatnych placówek nigdy nie należy do najłatwiejszych. Medycy poświęcają nie tylko swój czas, ale także i swoje życie, by nieść pomoc ludziom, którzy znajdują się w potrzebie. Często medycy pracują w dość niestandardowym wymiarze czasu. Ich zmiany mogą trwać bowiem o wiele więcej, niż standardowe osiem godzin. Wobec tego, niezbędnym elementem ich wyposażenia okazuje się odzież medyczna. Jednak jaka powinna być ta idealna?

Jaka jest idealna odzież medyczna?

Odzież chirurgiczna musi być dopasowana do potrzeb i preferencji medyka i nie jest to żadną tajemnicą. Jednak czy istnieje idealna odzież dla medyków? Otóż w tym wypadku określenie “idealna” jest pojęciem względnym. Dlaczego? Każdy medyk ma swoje własne potrzeby i swoje własne upodobania, więc dla każdego z nich “idealna” odzież będzie cechowała się innymi wyznacznikami. Dla jednego najważniejszy będzie jej zewnętrzny wygląd, zaś dla drugich będą to jej parametry użytkowe. Wobec tego każdy medyk z pewnością posiada własną definicję idealnej odzieży, w której będzie on wykonywał swoje obowiązki na szpitalnych korytarzach.

Odzież medyczna i materiał z jakiego została ona wykonana

Nie da się ukryć, że jednym z najważniejszych parametrów przy wyborze odzieży medycznej jest postawienie na wysokiej jakości materiał, z którego została ona wykonana. Oczywiście najlepiej w tym wypadku sprawdza się świetnie znana każdemu z nas bawełna. Materiał ten cechuje się wysoką przepuszczalnością powietrza, co sprawi, że medycy nawet w najbardziej stresujących warunkach, będą mogli zachować pełną świeżość i komfort. Co więcej, bawełna jest również materiałem niezwykle przyjaznym w dotyku i przyjemnym dla skóry, co zapewni medykowi również wygodę pracy i nie doprowadzi do powstania na skórze odparzeń czy wysypek.

Odzież medyczna w odpowiednim rozmiarze

Kwestia wyboru odpowiedniego rozmiaru wydaje się być oczywista. Okazuje się jednak, że zwykle medycy lubią wybierać odzież o jeden rozmiar większą, gdyż uważają, że zapewni im to znacznie większą swobodę ruchów. Okazuje się, że praktyki tego typu się raczej nie sprawdzają. Zbyt duża odzież medyczna będzie niezwykle niekomfortowa. Nogawki i rękawy, które będą zbyt długie będą zwisać i – co gorsza – przeszkadzać w wykonywaniu podstawowych obowiązków. Warto więc wybrać taki rozmiar odzieży na szpitalne korytarze, jaki medycy noszą na co dzień. Wówczas będzie ona idealnie dopasowana i nie będzie sprawiać większych problemów związanych z jej użytkowaniem.