× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Pieluchomajtki dla dorosłych
Porady

Pieluchomajtki dla dorosłych – jakie wybrać?

Nietrzymanie moczu to przypadłość, która może spotkać osoby w każdym wieku. Najczęściej na tę uciążliwą dolegliwość uskarżają się osoby starsze. Nietrzymanie moczu powoduje dyskomfort fizyczny oraz wpływa na jakość psychiczną codziennego życia. Jednym ze skutecznych i bardzo prostych sposobów, aby ograniczyć dyskomfort, jest stosowanie specjalnie przeznaczonych dla osób dorosłych pieluchomajtek. Jakie pieluchomajtki dla dorosłych wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kiedy stosować pieluchomajtki?

Pieluchomajtki stosuje się u osób chorych, stale leżących. Jest to niezbędne szczególnie podczas snu. W wyniku wielu chorób czy wypadków ludzie tracą zdolność kontrolowania podstawowych potrzeb fizjologicznych. Coraz częściej pieluchomajtki sprawdzają się u osób aktywnych ruchowo i zawodowo, u których również pojawił się problem nietrzymania moczu. Pieluchomajtki dla dorosłych są dyskretne, praktycznie niezauważalne, pozwalają komfortowo wypełniać codzienne obowiązki zawodowe, a nawet uprawiać sport. Problem nietrzymania moczu dotyka również kobiety w ciąży. Ponad połowa kobiet zmaga się z tą dolegliwością podczas ciąży. W takim wypadku również zaleca się stosowanie pieluchomajtek, aby zapewnić sobie większy komfort i wygodę. Szeroki wybór pieluchomajtek znajduje się w sklepie z artykułami medycznymi i rehabilitacyjnymi: medido.pl/pol_m_PIELUCHOMAJTKI-162.html

Jak wybrać odpowiednie pieluchomajtki?

Przy wyborze pieluchomajtek najważniejszymi aspektami są rozmiar i chłonność materiału. Pieluchomajtki muszą być idealnie dopasowane do ciała, aby zapewnić odpowiednią ochronę. Zbyt duża pielucha będzie się zsuwać i nie zapewni właściwej ochrony przed zmoczeniem łóżka czy ubrań. Natomiast za mała będzie prowadziła do nadmiernego ucisku i odparzeń w okolicach intymnych, co w dłużej perspektywie przełoży się na wielki dyskomfort i problemy zdrowotne. Przez zakupem warto zmierzyć obwód bioder i dokładnie przeczytać zalecenia na opakowaniu pieluchomajtek. Drugą równie istotną kwestią jest chłonność materiału. Jest to o tyle istotne, że przy dużych problemach z nietrzymaniem moczu, nieodpowiednio dobrane pieluchomajtki nie zapewnią należytej ochrony. Przed zakupem warto skonsultować swoje problemy z lekarzem, który będzie w stanie, na podstawie wywiadu i badania, określić dokładniej problem i zarekomendować odpowiednią chłonność pieluchomajtek.

Nowoczesne pieluchomajtki dla dorosłych są w pełni dyskretne i niezauważalne pod ubraniami. Odpowiednio dobrane przełożą się na poprawę komfortu codziennego życia fizycznego oraz psychicznego. Więcej artykułów medycznych oferuje sklep internetowy medido.pl