× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Poradnia Nowotworów Głowy i Szyi – jak wybrać najlepszą placówkę?
Nowotwory

Poradnia Nowotworów Głowy i Szyi – jak wybrać najlepszą placówkę?

Choroby nowotworowe głowy i szyi są szóste na liście najczęściej diagnozowanych nowotworów złośliwych. Bardzo ważna w ich przypadku jest szybka i trafna diagnoza, dlatego warto ze swoimi podejrzeniami jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Gdzie szukać pomocy?

Jakimi schorzeniami zajmuje się Poradnia Nowotworów Głowy i Szyi?

Ze względu na podobne metody diagnostyki oraz stosowane terapie, poradnia nowotworów głowy i szyi zajmuje się schorzeniami górnej części układu oddechowego i pokarmowego. Do tych najczęściej diagnozowanych chorób zalicza się nowotwór krtani, prócz tego poradnia zajmuje się nowotworami gardła, jamy ustnej, jamy nosowej, wargi, ucha, ślinianki, zatok nosowych. Większość przypadków stanowią nowotwory płaskonabłonkowe, natomiast nowotwory gruczołowe rozpoznawane są rzadziej.

Statystycznie częściej nowotwory głowy i szyi występują u mężczyzn, a ryzyko zachorowania zwiększa się po 45 roku życia. Przyczyny mogą być różne, od niewłaściwych nawyków żywieniowych i stosowania używek po zakażenia wirusowe i nadmierną ekspozycję na szkodliwe czynniki środowiskowe.

Dlaczego warto się zgłosić do ONKOLMED?

ONKOLMED to lecznica onkologiczna. Jedną z jej specjalizacji jest właśnie leczenie chorób nowotworowych głowy i szyi. W poradni pracują wysokiej klasy specjaliści w zakresie onkologii, chirurgii, radioterapii, chemioterapii, z którymi można skonsultować swoje wyniki oraz ustalić dalsze leczenie. W poradni nowotworów głowy i szyi leczone są wszystkie rodzaje nowotworów z tej dziedziny.

Rejestracja w lecznicy onkologicznej ONKOLMED odbywa się telefonicznie albo drogą mailową. Lecznica zapewnia swoim pacjentom kompleksową opiekę medyczną, dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i leczniczym, korzysta z najnowszych metod terapii. Warto się do tej poradni zgłosić na każdym etapie rozwoju choroby, choć oczywiście zawsze im wcześniej pacjent zgłosi swoje obawy, tym większe szanse na powodzenie w leczeniu.

W przypadku nowotworów głowy i szyi objawy nie zawsze są łatwe do rozpoznania lub można je wziąć za nieszkodliwe dolegliwości, jak na przykład chrypka, trudności w przełykaniu, drapanie w gardle, jeśli jednak utrzymują się one przez kilka tygodni, wskazana jest konsultacja medyczna.