× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Przeszczep włosów
Uroda

Przeszczep włosów – kiedy warto się na niego zdecydować?

Włosy często są powodem do dumy. Kto nie chciałby móc się poszczycić gęstą, zadbaną fryzura? Jednak nie każdy ma szczęście utrzymać włosy na głowie. Zdarza się, że czynniki genetyczne, wiek, przebyte choroby, stres lub niewłaściwy styl życia sprawiają, że włosy wypadają, pozostawiając początkowo przyrzeczenia, a czasem błyszczącą łysinę. Nikt nie mówi, że bez włosów nie można dobrze wyglądać, pytanie jak właściciel takiej fryzury się czuje. I odpowiedź na to pytanie już nie zawsze jest taka prosta. Stąd też wiele osób decyduje się odzyskać włosy, korzystając z zabiegu przeszczepu włosów.

Odzyskaj bujną fryzurę dzięki przeszczepowi włosów!

Przeszczep włosów jest zabiegiem medycyny estetycznej polegającym na uzyskaniu włosów z mieszkami z owłosionych partii ciała lub z karku i “przesadzanie ich” tam, gdzie włosów brakuje. Jest to skuteczna i dobrze przebadana metoda, pozwalająca na poprawę swojego wizerunku, a przede wszystkim samopoczucia i odzyskanie pewności siebie.

Metoda FUE – innowacyjny sposób na zwiększenie gęstości włosów

Jedna z metod przeszczepu włosów, która ma wielu fanów ze względu na dużą skuteczność i doskonałe efekty jest przeszczep włosów metodą FUE (Follicular Unit Extraction). Jest to metoda czasochłonna, polega na wycinaniu chirurgicznym mieszków włosowych i ich transfer na miejsce docelowe. W miejscu pobrania mogą powstać niewielkie blizny w jaśniejszy kolorze. Jednak jest to bardzo skuteczna metoda pozwalająca na transfer jednorazowo od jednego do czterech włosów.

Na co zwrócić uwagę decydując się na przeszczep

Pamiętać należy, że przeszczep włosów jest ingerencją w organizm. Przed przeszczepem należy zweryfikować stan zdrowia i przeprowadzić podstawowe badania krwi. Jeśli występują choroby przewlekłe, takie badania przyjmują bardziej szczegółową formę. Dzięki temu mamy pewność, że nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu.

Przeszczep włosów jest doskonałym rozwiązaniem, aby odzyskać bujną fryzurę. Można podjąć decyzję o przeszczepie zarówno, gdy proces łysienia dopiero się rozpoczął dla zagęszczenia włosów, jak i w przypadku dużych ubytków owłosienia skóry głowy.