× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Lekarz medycyny estetycznej - Chirurg Gdynia
Uroda

Korekta uszu – co warto o niej wiedzieć?

Deformacje uszu to poważny problem, który może wzbudzać negatywne emocje. Z tego powodu dla wielu osób najlepszym rozwiązaniem jest operacja plastyczna uszu. Dzięki temu możliwa jest poprawa wyglądu tej części ciała.

Operacje plastyczne uszu – dla kogo?

Najlepszym okresem do wykonania operacji plastycznej uszu jest wiek powyżej 6 lat. Celem jest poprawa wyglądu zewnętrznego oraz wymodelowanie nie w pełni wykształconych elementów chrząstki. Korekta uszu może być wykonana również u osoby dorosłej, jednak jest wtedy bardziej skomplikowana.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Zabieg, jakim jest korekta uszu ma na celu poprawę wyglądu, a co za tym idzie podwyższeniem samooceny pacjenta. Deformacja uszu może bowiem powodować kompleksy i narażać (szczególnie młodszych pacjentów) na kpiny ze strony innych osób. To dlatego warto się na nią zdecydować. Tym bardziej, że do wykonania zabiegu nie ma wielu przeciwwskazań, a powikłania występują bardzo rzadko. Dodatkowym argumentem za przeprowadzeniem korekty jest krótki okres rekonwalescencji. To najlepszy sposób na poprawę wyglądu i samopoczucia.

Warunki kwalifikacji do zabiegu

Warunkiem kwalifikującym do zabiegu jest ogólny stan zdrowia pacjenta. Przed zabiegiem należy wykonać badania laboratoryjne krwi, od których zależy ostateczna decyzja o przeprowadzeniu korekty uszu.

Przeciwwskazań do operacji jest niewiele. Wśród nich wymienić można nieuregulowane nadciśnienie tętnicze krwi, stany zapalne operowanych okolic oraz zaburzenia krzepliwości krwi. W przypadku tego ostatniego wymagane są badania czasu krwawienia i krzepnięcia krwi, badanie morfologii oraz grupy krwi.

Przebieg zabiegu

Operacja plastyczna uszu trwa zazwyczaj od 1,5 do 2 godzin i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Podobnie jest z usuwaniem worków pod oczami. Taka korekta powoli zaczyna stawać się najpopularniejszym w dziedzinie medycyny estetycznej. Więcej na temat takiej korekty można przeczytać na stronie https://www.chirurg-gdynia.pl/oferta/worki-pod-oczami-zabieg, gdzie znajduje się szczegółowy opis takiego zabiegu.

Celem korekty uszu jest wycięcie nadmiaru skóry oraz wymodelowanie chrząstki, które niekiedy wiąże się z wycięciem jej części. W rezultacie następuje poprawa kąta ustawienia małżowiny usznej w stosunku do czaszki.

Możliwe powikłania

Jak każdy zabieg, również korekta uszu, może wiązać się z powikłaniami. To przede wszystkim infekcje, miejscowe krwawienie lub odkształcenie, które skutkuje powrotem do wcześniejszej wady. Na szczęście powikłania te występują niezwykle rzadko. Jeśli jednak się pojawią, to wskazane jest wykonanie kolejnego zabiegu.

Gdynia Specjalistyczna Poradnia Chirurgii Estetycznej

Rekonwalescencja po zabiegu

Okres rekonwalescencji po zabiegu jest dość krótki. Jeszcze tego samego dnia, po wykonaniu korekty, pacjent może wrócić do domu. Przez kolejne 2-3 dni może mu towarzyszyć ból, który łagodzą przepisane przez lekarza preparaty. Inne nieprzyjemne dolegliwości występujące po zabiegu to zaczerwienienie, opuchlizna i zaburzone czucie w operowanym miejscu. Zazwyczaj towarzyszą pacjentowi do momentu zdjęcia szwów, tj. do 7-10 dni od zabiegu. W kolejnych tygodniach zaleca się ochronę uszu przed gwałtownymi zmianami temperatur, urazami czy przemarznięciem.

Koszt korekty uszu

Korekta uszu, w porównaniu do innych zabiegów, nie jest zbyt kosztowna. Wynosi od 3000 do 5000 złotych, dzięki czemu coraz więcej pacjentów decyduje się zabieg. A to pierwszy krok do poprawy wyglądu i samopoczucia. Warto także zastanowić się nad innymi zabiegami medycyny estetycznej z podobnej półki cenowej, chociażby takich jak plastyka powiek. Zabieg ten popularny jest w szczególności wśród osób w wieku 40-60 lat, a więcej na jego temat można przeczytać na stronie www.chirurg-gdynia.pl/oferta/plastyka-powiek, gdzie znajdują się wszystkie najważniejsze informacje odnośnie korekty.

Medycyna estetyczna na przestrzeni ostatnich lat stała się popularną drogą w leczeniu swoich kompleksów czy niedoskonałości. Warto pamiętać, iż niektóre defekty w wyglądzie da się usunąć lub zakamuflować, a taka zmiana może zwiększyć naszą pewność siebie i poprawić samoocenę.