× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
recepta online
Porady

Recepta online bez żadnego problemu. Błyskawicznie, bez wychodzenia z domu

Potrzebna Ci recepta online i chcesz ja zdobyć bez wychodzenia z domu? Na szczęście teraz jest to możliwe, a co więcej – bardzo łatwe. Niezbędne leki zdobędziesz bez wstawania od komputera, a zgodnie z prawem przepisze Ci je uprawniony do tego lekarz. Wystarczy tylko, że wykonasz zgłoszenie, które następnie zostanie dokładnie zweryfikowane przez eksperta.

Po konsultacji zdalnej i zapłacie online, błyskawicznie e recepta trafi na swój telefon. Dla Twojej pewności zostanie ona wysłana e-mailem lub wiadomością SMS, aby na pewno trafiła właśnie do Ciebie. Tak wygodna usługa nie dotyczy jednak tylko przepisywanych leków, ale również działa w sytuacjach kryzysowych. Pilnie potrzebna Ci tabletka dzień po lub zwolnienie lekarskie? Je też możesz otrzymać online.

recepta online

Jak działa recepta online?

Jak działa elektroniczna recepta i dlaczego ten sposób cieszy się w ostatnim czasie taką popularnością? Przede wszystkim, ze względu na swoją wygodę. Wystawianie recept w ten sposób nie wymaga od pacjenta pójścia do przychodni, stania w kolejce i osobistej rozmowy z lekarzem.

W przypadku regularnego zażywania leków, do wykupienia których niezbędna jest recepta, sposób ten jest wręcz idealny. Dobrze sprawdza się także w sytuacjach nagłych oraz w przypadku oczywistych schorzeń. Doświadczony lekarz zawsze analizuje każde zgłoszenie i podczas telekonsultacji upewnia się, że dany lek to rzeczywiście dobre rozwiązanie w konkretnym przypadku.

E-recepta trafi na Twoje Internetowe Konto Pacjenta

Jeśli nie ma żadnych zastrzeżeń do przepisania medykamentów, recepta online wystawiana jest błyskawicznie. Uzyskanie recepty odbywa się online, a elektroniczny dokument trafi do Ciebie poprzez e-mail lub SMS. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej wizyty, zostanie zapisany również na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta. Dzięki temu możesz mieć pewność, że go nie zgubisz i będziesz mógł go zrealizować w dowolnej aptece.

Dostęp do recepty online w dowolnej aptece

Wystawienie recepty przez internet nie ogranicza w żaden sposób terenu, na którym można ją zrealizować. Oznacza to, że tak samo jak w przypadku dokumentu wystawionego w tradycyjny sposób, leki wykupisz w dowolnej aptece na terenie Polski.

To świetny sposób na zdobycie leków np. w czasie wakacyjnego wyjazdu lub pobytu poza swoim miejscem zamieszkania. Dzięki temu nie będziesz musiał szukać lokalnej przychodni i umawiać się na tradycyjną wizytę, bo wszystko załatwić możesz przez dowolne urządzenie z dostępem do internetu.

E recepta online – antykoncepcja awaryjna

Recepta online to również sposób na szybkie dostanie tabletki dzień po, czyli antykoncepcji awaryjnej. Jest ona dostępna tylko na receptę, a większość osób czuje się niekomfortowo, prosząc o nią lekarza podczas wizyty osobistej. Często także potrzeba jej zdobycia jest pilna, a umawianie się na spotkanie z lekarzem w przychodni może zabierać wiele czasu. W takich przypadkach rozwiązania zdalne sprawdzą się perfekcyjnie.

Tabletka dzień po – recepta

Online możesz otrzymać receptę m.in. na tabletkę dzień po ellaone. Jest ona stosowana w przypadku, gdy doszło do zbliżenia bez zabezpieczenia. Aby była jednak skuteczna, przyjąć ją trzeba do 120 godzin po ryzykownej sytuacji, czas więc gra tu ważną rolę. Często umówienie się na tradycyjną wizytę może być z różnych względów niemożliwe, a recepta online sprawdzi się w tej sytuacji doskonale.

recepta online

Kto może prosić o e-receptę online i zrealizować ją w każdej aptece?

Potrzebne leki online otrzymać może każda osoba, która ukończyła 18 rok życia. Recepty elektroniczne przyznawane są wyłącznie osobom pełnoletnim.

Czy e-recepty są w pełni legalne?

E-recepty wystawiane są przez wykwalifikowanych lekarzy, którzy mają odpowiednie uprawnienia. Dokument znajduje się także na Internetowym Koncie Pacjenta, jest więc w pełni legalny i można z niego korzystać na terenie całej Polski. Nie trzeba go drukować, a w aptece powinien zostać zaakceptowany tak samo, jak tradycyjna, papierowa recepta.

Dlaczego elektroniczna recepta przez internet się opłaca?

W przypadku recept elektronicznych przepisane leki możesz wykupić w aptece o każdej porze, zależnie od godzin działania konkretnego punktu. Nie musisz umawiać się na żadne wizyty oraz przesiadywać w poczekalniach, więc jest to ogromna oszczędność czasu.

Choć e-recepty nie są darmowe, to otrzymać je możesz w bardzo atrakcyjnej cenie, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz. Dzięki temu skorzystasz z nich na wakacjach czy podczas wyjazdu służbowego, a także w sytuacji, w której nie masz możliwości udania się do lekarza. Metoda ta niesie więc ze sobą wiele korzyści i jest o wiele wygodniejsza, od tradycyjnego spotkania z lekarzem.

Możesz wziąć również e-zwolnienie – L4 online

Online dostępne są nie tylko recepty, ale także zwolnienia L4. Jeśli źle się czujesz, ale nie ma potrzeby osobistego odwiedzenia lekarza, możesz zgłosić się na wizytę zdalną. Jeśli specjalista potwierdzi Twoje dolegliwości, to otrzymasz zwolnienie, które automatycznie przekazane zostanie również Twojemu pracodawcy.