× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
mezoterapia komórkami macierzystymi
Porady

Sposób na łysienie, czyli mezoterapia komórkami macierzystymi

Łysienie to powszechne schorzenie, które może wpłynąć na jakość życia i zaniżoną samoocenę osoby, której problem ten dotyczy. W poszukiwaniu skutecznych metod leczenia łysienia, coraz więcej uwagi zwraca się na innowacyjne terapie, takie jak mezoterapia komórkami macierzystymi. W niniejszym artykule omówimy, czym dokładnie jest mezoterapia komórkami macierzystymi, jakie są jej korzyści i skuteczność w leczeniu łysienia oraz kto może skorzystać z tego innowacyjnego zabiegu.

Komórki macierzyste – co to jest?

Zdrowe, mocne włosy to niewątpliwy atut, na którym w równym stopniu zależy zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Niestety duży procent osób musi zmagać się z problemem nadmiernego wypadania włosów, przy czym spowodowane jest to wieloma różnymi czynnikami. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym można nie tylko zatrzymać ten proces, ale także odbudować powstałe dotąd ubytki. Jedną z najpopularniejszych metod jest obecnie mezoterapia komórkami macierzystymi.

Komórki macierzyste są niezwykle ważne dla regeneracji i naprawy tkanek w organizmie. To komórki zdolne do przekształcania się w różne typy komórek w ciele, co pozwala im na odnowienie uszkodzonego lub zniszczonego fragmentu tkanek. W kontekście łysienia, komórki macierzyste odgrywają dużą rolę, bowiem przyczyniają się do regeneracji włosów. Włosy wyrastają z mieszków włosowych, a komórki macierzyste są obecne w tych mieszkach. Odpowiednia ich stymulacja może pobudzić włosy do wzrostu oraz przyczynić się do zmniejszenia liczby ich wypadania. Co więcej, komórki macierzyste pozyskiwane są z tkanki tłuszczowej pacjenta, a więc są materiałem własnym, który jest łatwo przyswajalny oraz nie stanowi zagrożenia, chociażby w kontekście ewentualnych podrażnień skóry głowy.

Mezoterapia komórkami macierzystymi w walce z łysieniem

Mezoterapia to zabieg polegający na wprowadzeniu odpowiednio dobranych do danego problemu substancji aktywnych bezpośrednio w głąb skóry, przy czym odbywa się to za pomocą igły, a zdecydowanie częściej urządzenia, które wykonuje wiele miniwkłuć na raz, zwiększając efekty kuracji, skracając czas trwania zabiegu oraz wpływając na komfort i bezpieczeństwo pacjenta. Mezoterapia komórkami macierzystymi polega więc na dostarczeniu komórek macierzystych, które pobrane są wraz z tkanką tłuszczową od pacjenta, po czym w odpowiedni sposób wyizolowane. W przypadku problemu z włosami, zabieg ten przeznaczony jest dla osób, które borykają się z problemem nadmiernego wypadania włosów, powstawania zakoli, łysienia androgenowego, plackowatego i bliznowaciejącego oraz osobom, które nie są zadowolone ze stanu swoich włosów. Po zastosowaniu mezoterapii komórkami macierzystymi, włosy stają się mocniejsze, bardziej gęste, odżywione, a także następuje redukcja łysienia.

Jak wygląda mezoterapia komórkami macierzystymi na łysienie?

Mezoterapia komórkami macierzystymi to nowoczesna metoda leczenia łysienia, która ma na celu stymulację wzrostu włosów oraz poprawę kondycji skóry głowy. Zabieg poprzedzany jest wstępną konsultacją, podczas której następuje kwalifikacja do jego wykonania. Trwa on około 30-60 minut i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Mezoterapię skóry głowy podzielić można na kilka etapów:

  • Etap I – pobranie tkanki tłuszczowej od pacjenta oraz odpowiednia obróbka materiału, w celu wyizolowania komórek macierzystych (tkanka tłuszczowa pobierana jest najczęściej z fałdu brzusznego lub ud pacjenta);
  • Etap II – podanie przygotowanego preparatu zawierającego komórki macierzyste n obszar, gdzie występuje problem – a więc skórę głowy, wykorzystując do tego metodę mezoterapii.

Zabieg ten najczęściej przeprowadzany jest w serii kilku powtórzeń. Dzięki zastosowanemu znieczuleniu jest niemal bezbolesny, zaś po jego zakończeniu można powrócić do codziennych czynności.

Zalety terapii komórkami macierzystymi

Jednym z najnowszych i najbardziej innowacyjnych sposobów na walkę z łysieniem jest terapia komórkami macierzystymi. Metoda ta ma wiele zalet, przy czym najważniejszą jest ta, że pozwala skutecznie przywrócić utracone wcześniej włosy – pobudza komórki włosowe

Terapia komórkami macierzystymi ma wiele zalet w kontekście łysienia. Jedną z najważniejszych jest to, że może pomóc w przywróceniu utraconych włosów. Komórki macierzyste są w stanie pobudzić komórki włosowe do wzrostu, co przyczynia się do regeneracji obszarów skóry głowy w miejscach, w których doszło do utraty włosów. Ponadto, terapia komórkami macierzystymi jest również stosunkowo bezpieczna i nieinwazyjna, a także szybka i bezbolesna. Nie wymaga ona wykonania dużych nacięć ani przeprowadzenia skomplikowanych procedur chirurgicznych, co oznacza, że pacjenci mogą powrócić do swoich codziennych czynności po krótkim okresie rekonwalescencji.

Mezoterapia komórkami macierzystymi – gdzie najlepiej wykonać?

Mezoterapia komórkami macierzystymi to obiecująca metoda w walce z łysieniem Komórki macierzyste, dzięki swoim właściwościom regeneracyjnym i stymulującym porost włosów, pomagają przywrócić gęstość włosów u osób z nadmiernym ich wypadaniem. Należy pamiętać jednak, że nie jest to jedyny sposób na poprawę stanu swojego owłosienia, dlatego konieczne jest kompleksowe i holistyczne podejście do tematu. Jeśli więc borykasz się z problemem łysienia i zastanawiasz, gdzie najlepiej zajmą się Twoim problemem, najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej kliniki medycyny estetycznej – w Warszawie będzie to Klinika medycyny estetycznej One Clinic, gdzie pacjent liczyć może na fachowe i pełne wsparcie oraz dobór właściwego schematu leczenia, w tym zabiegi takie jak mezoterapia komórkami macierzystymi.

Mezoterapia komórkami macierzystymi to jeden ze skutecznych sposobów radzenia sobie z nadmiernym wypadaniem włosów. Jako metoda szybka i bezpieczna cieszy się dużym zainteresowaniem, zaś jej efekty pozwalają odzyskać pewność siebie i poczuć się zdecydowanie lepiej.