× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
seks po zdradzie
Porady

Seks po zdradzie – jak zaufać partnerowi?

Zdrada zawsze jest traumatycznym przeżyciem. Choć w społeczeństwie zdarza się coraz częściej, jesteśmy też w stanie więcej wybaczyć partnerowi. Niestety, niewierność – choćby jednorazowa – odbija się silnie negatywnie na relacjach partnerów. Brak zaufania przekłada się też na kwestie łóżkowe. Choć parze po zdradzie może być trudno w sprawach intymnych, wciąż potrzebują intymności. Co zrobić, aby seks po zdradzie wciąż zbliżał?

Małe kroki

Osoba zdradzona, która mimo nadwerężenia zaufania do partnera chce kontynuować związek, musi przyzwyczaić się do świadomości, iż ktoś inny dotykał i współżył z osobą, którą darzy uczuciem. To nie jest proste. Próba podjęcia pełnego seksu może skończyć się niepowodzeniem lub wręcz pogorszyć sytuację. Kobieta może fizycznie nie być gotowa na przyjęcie partnera. U mężczyzny natomiast mogą pojawić się nawet problemy z erekcją. Dlatego zamiast „iść na całość” lepiej zastosować technikę małych kroków.

Zacznijcie od przytulania i pocałunków. Już samo trzymanie za rękę może w takich okolicznościach stać się czymś bardzo intymnym. Być może miną tygodnie, zanim zdradzona osoba poczuje się gotowa na seks. Aby odbudować zaufanie, druga strona powinna pamiętać o cierpliwości i delikatności. Nie może naciskać ani robić wyrzutów za brak życia erotycznego. Jeśli partnerzy rzeczywiście chcą odbudować swój związek, przyjdzie na to czas.

Zamiast manipulacji

Nieraz zdradzona osoba próbuje wykorzystać seks jako kartę przetargową. Odsuwa od siebie partnera, chcąc taką manipulacją coś od niego uzyskać lub w pewien sposób go ukarać. To błąd. Wprawdzie nie powinniśmy decydować się na seks wbrew sobie, jednak wykorzystywanie go jako broni tylko pogorszyłoby sprawę. Jeśli zaufanie ma zostać odbudowane, obie strony powinny być ze sobą szczere.

Poczucie własnej wartości

Zdrada niszczy nie tylko zaufanie, ale też poczucie własnej wartości niewinnej strony. Odbudowanie zarówno pierwszego, jak i drugiego wymaga czasu. Przede wszystkim zdradzona osoba powinna odczuć w każdy możliwy sposób, że wciąż jest atrakcyjna i kochana oraz że nie musi obawiać się ponownego rozczarowania. W tym celu warto stosować te same zabiegi, które praktykowaliście na początku zawiązku – romantyczne spacery, wspólne kolacje, randki, kwiaty, komplementy. Wspólnie spędzone chwile i poczucie, że jest się adorowanym, potrafią złagodzić ból wywołany zdradą.

Podobnie powinno być z seksem, gdy już się na ten krok zdecydujecie. Czułość i delikatność to podstawa. Na powrót do łóżkowego szaleństwa i eksperymentów przyjdzie jeszcze czas. Teraz trzeba odbudować zaufanie i poczucie bezpieczeństwa drugiej osoby. Informacje na temat leków na potencje znajdziesz tutaj https://viagra.edu.pl/leki-na-potencje.html

Jeszcze słowo przestrogi. Jeśli temat został przepracowany i zdecydowaliśmy się wybaczyć, nie wracajmy do tematu zdrady. Oczywiście to nie sprawi, że o niej zapomnimy. Chodzi raczej o to, by nie wypominać drugiej osobie niewierności, nie wyciągać dawnych spraw w przyszłych kłótniach ani nie podważać wierności partnera, „bo kiedyś zdradził”. Zamknięcie tematu znacznie ułatwi odbudowywanie relacji. Z czasem rany się zagoją, a przeszłość przestanie boleć. Wtedy z pewnością przyjdzie czas na satysfakcjonujący seks dwojga ludzi, którzy sobie ufają.