× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Szkła do pracy przed komputerem
choroby oczu

Szkła do pracy przed komputerem – czym powinny się wyróżniać?

Spędzając długie godziny przez ekranem komputera szczególnie należy zadbać o wzrok – w tym celu warto wybrać odpowiednie szkła do komputera. Czym powinny się wyróżniać i dlaczego ich stosowanie przynosi wiele dobrego oczom? Dowiesz się tego w poniższym artykule!

Najczęstsze dolegliwości, których przyczynę stanowi niebieskie światło komputera

Nie od dziś wiadomo, że długotrwałe korzystanie z komputera zdecydowanie nie sprzyja naszym oczom. Niezależnie od tego, czy konieczność spędzania wielu godzin przed ekranem wynika z konieczności, czyli wykonywania pracy zawodowej, czy też czystej przyjemności w celach rozrywkowych, po dłuższym czasie siedzenia przed komputerem odczuć można różnego rodzaju dolegliwości. Zmęczony wzrok daje o sobie najczęściej znać w postaci łzawiących oczu, plamek przed oczami, zaburzeń widzenia kolorów, a także bólu głowy. Sprawcą tych objawów jest niebieskie światło emitowane przez urządzenia, dlatego też warto się przed nim odpowiednio chronić. Aby przynieść sobie ulgę, warto stosować nawilżające krople do oczu oraz oczywiście robić przerwy, odrywając wzrok od ekranu. Niezwykle istotną kwestią jest też korzystanie z okularów z filtrem światła niebieskiego, tworzące barierę pomiędzy ekranem a wrażliwą gałką oczną. 

Jakie cechy powinny posiadać dobre szkła do komputera?

Jeżeli suchość oczu, zaburzenia widzenia barw czy częste zaczerwienienia oczu są twoją codziennością, powinieneś zainwestować w odpowiednie szkła okularowe, niwelujące ilość refleksów świetlnych pojawiających się często na ekranie komputera. W tym przypadku niezbędna jest zatem powłoka antyrefleksyjna zastosowana na szkłach. Powłoka tego rodzaju przydaje się nie tylko przed komputerem, ale i na co dzień, chroniąc oczy przed odbijaniem się promieni słonecznych od okularów. Odpowiednie szkła do komputera skutecznie chroni oczy przed szkodliwym niebieskim światłem, jakie emitowane jest przez ekrany urządzeń takich jak komputer czy smartfon, niwelując w ten sposób wiele nieprzyjemnych dolegliwości. 

Dlaczego szkła do komputera to dobry wybór?

Szkła z powłoką odbijającą niebieskie światło mogą posiadać nie tylko okulary korekcyjne. Jeżeli nie masz żadnej wady wzroku, możesz śmiało sięgnąć po okulary zerówki z powłoką antyrefleksyjną – tego rodzaju okulary ochronne uchronią twój wzrok przed szkodliwym światłem emitowanym przez urządzenie. Dzięki stosowaniu ich za każdym razem, kiedy będziesz korzystać z komputera, twoje oczy będą znacznie mniej zmęczone i podrażnione. Eliminacja niebieskiego światła sprawi, że twoje samopoczucie znacząco się poprawi, a bóle głowy staną się przeszłością. W ten sposób będziesz mógł bez obaw pracować dłużej i efektywniej, nie obawiając się przykrych w skutkach dolegliwości bólowych.