× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Butelki farmaceutyczne i opakowania na kosmetyki
Informacje

Butelki farmaceutyczne i opakowania na kosmetyki

Prowadząc własny sklep z naturalnymi kosmetykami lub innymi farmaceutykami, warto zadbać o ich stronę wizualną. Nie zawsze jednak liczy się modny design produktu. Tak jest w przypadku opakowań farmaceutycznych, które na pierwszym miejscu muszą być bezpieczne i zgodne z normami prawnymi. Podpowiadamy, jakie wymagania powinny spełniać butelki farmaceutyczne i jak dobrać opakowania na kosmetyki!

Opakowania kosmetyczne — dostępne rozwiązania

Różnorodne pod względem koloru i kształtu opakowania na kosmetyki mogą przyciągać uwagę i zainteresowanie klientów. Rynek oferuje wiele możliwości, warto więc przejrzeć wszelkie propozycje i ich wybór poddać chwili namysłu. Dostępne rozwiązania to przede wszystkim szklane opakowania lub plastikowe. Każde z nich cieszą się popularnością z różnych względów. Szkło doskonale spełnia swoją rolę, chroniąc kosmetyki przed czynnikami zewnętrznymi. Utrzymuje jakość preparatu i wpływa na jego trwałość. Do tego jest niezwykle atrakcyjne wizualnie.

Z kolei wariant plastikowy uznaje się za lżejszy, bardziej praktyczny. Jednocześnie tego typu pojemniki, szczególnie zupełnie przezroczyste, wyglądają bardzo gustownie. Rozwiązania wykonane z obu tworzyw, które możesz otrzymać, to m.in. słoiki, butelki farmaceutyczne, buteleczki do olejków, pomadki czy roll-ony.

Wymagania stawiane butelkom farmaceutycznym

Różnego rodzaju witaminy czy suplementy muszą być odpowiednio przechowywane. Wpływa to na ich skuteczność, bezpieczeństwo przyjmowania oraz jakość. Jakie więc butelki farmaceutyczne wybrać? Najlepsze są te, które wykonano z naturalnego tworzywa, np. szkła. Powinny posiadać niezbędne certyfikaty, a także szczelne zamknięcie. Szeroki wybór opakowań farmaceutycznych w różnych pojemnościach oraz kształtach znajdziesz na stronie marki Emcor, która oferuje m.in. butelki farmaceutyczne brązowe, niebieskie, przezroczyste itp.

Jakie powinny być opakowania do produktów kosmetycznych?

Jak już wiesz, ładny design to nie wszystko, a wszelkie opakowania kosmetyczne powinny być także praktyczne. Jeśli prowadzisz sklep stacjonarny lub online w formie manufaktury kosmetyków, lub po prostu jesteś producentem na większą skalę, to z pewnością zależy Ci na zadowoleniu klientów z Twoich produktów. Aby temu sprostać, weź pod uwagę cechy dobrych opakowań na kosmetyki.

Istotne będzie dobranie właściwego systemu dozującego. Butelki zakręcane za pomocą normalnej nakrętki, atomizery czy butelki z dozownikiem? Wybór powinien zależeć od konsystencji sprzedawanego wyrobu. Dozowana ilość musi być jednak optymalna. Zbyt duże podanie preparatu z pewnością wzbudzi frustrację Twojego klienta z powodu marnotrawstwa. Aspekt ten warto więc dobrze przemyśleć.

Oprócz tego opakowania muszą chronić swoją zawartość przed utlenianiem czy promieniowaniem. Powinny być szczelne, aby krem lub inna substancja nie wydostała się na zewnątrz oraz by nie wysychała. W taki opis wpisują się pojemniki ze strony emcor-opakowania.pl. Posiadają one niezbędne atesty, co potwierdza ich wysoką jakość.