× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
torba ratownika medycznego
Informacje

Co zawiera torba ratownika medycznego?

Torba medyczna z wyposażeniem to atrybut nie tylko gwiazd seriali, ale również ratowników, którzy codziennie walczą o nasze zdrowie i życie. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, gdyby przyszło Ci kupować torby ratownicze.

Jaka powinna być torba ratownicza?

Torba ratownicza powinna charakteryzować się wysoką jakością wykonania. Najlepiej, żeby była wykonana z materiału zwanego Cordura, zszywanego nićmi rdzeniowymi. Dodatkowo powinna mieć usztywniane dno, dzięki któremu ratownik może bezpiecznie ułożyć całe wyposażenie torby ratowniczej. Dla większego komfortu na spodzie powinny być zamontowane nóżki, które zapobiegają przed ślizganiem się torby. Dobrze, żeby w środku torba posiadała tak zwane saszetki segregujące, pozwalające na ułożenie odpowiednich środków w taki sposób, by można było rozeznać się w posiadanym asortymencie medycznym. Bardzo ważny jest też wytrzymały pas, na którym nosi się torbę ratowniczą.

Torba R1. Podstawowe wyposażenie

Torba medyczna zwana również torbą R1 zawiera oprzyrządowanie, które określają wytyczne Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Przede wszystkim taka torba medyczna powinna zawierać różnego rodzaju sprzęt zabezpieczający drogi oddechowe poszkodowanego. W tym wypadku mówimy także o urządzeniach, które wspomagają oddychanie bądź je podtrzymują. W takim bagażu powinien znaleźć się koc lub folia, zapewniająca ciepło i względny komfort osobie, której udzielana jest pierwsza pomoc. Nie można zapominać o sprzęcie, który pomaga unieruchomić złamane, bądź zwichnięte kończyny. Oczywistym elementem ekwipunku są bandaże pozwalające opatrzyć rany bądź zahamować krwawienie.

Kto potrzebuje torby ratowniczej?

Do firm, które sprzedają sprawdzone i atestowane torby ratownicze należy bez wątpienia czarmed.pl Oferta jest przeznaczona dla różnego rodzaju jednostek potrzebujących takiego wyposażenia na stanie. Oczywiście ratownicy medyczni również znajdą coś dla siebie. Także pracownicy pogotowia oraz prywatnego transportu medycznego będą zadowoleni z oferty, jaką znajdą na stronie czarmed.pl W swojej ofercie firma posiada torby różnej wielkości i pojemności, dochodzącej niekiedy nawet do 100 litrów. Możesz wybrać model, który będzie pasować do wykonywanej przez Ciebie działalności.

Czy Policja posiada torbę ratowniczą?

Mało kto wie, ale torba medyczna z wyposażeniem znajduje się również na wyposażeniu służb mundurowych. W ofercie sklepu czarmed.pl znajdują się również torby, które wszystkimi elementami pasują chociażby do potrzeb Policji. Każda z toreb medycznych, którą znajdziesz w tym miejscu, jest wyposażona w elementy odblaskowe. Pozwalają one na bycie widocznym w nocy oraz w czasie trudnych warunków atmosferycznych.

Co oprócz torby ratowniczej?

Nie każdy może potrzebować torby medycznej. Alternatywą dla tego produktu są chociażby plecaki ratownika medycznego, torba na zestaw tlenowy oraz apteczka przymocowana do pasa. Oczywiście wszystkie produkty spełniają zalecenia koordynatora ds. ratownictwa medycznego.