× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
blizna
Uroda

Domowe sposoby na pozbycie się blizny

Jeżeli zranimy się bardzo głęboko to grozi nam pojawienie się od tego blizny na skórze. Wszyscy o tym wiedzą – nawet dzieci. Dlatego też zawsze ostrzegamy je, aby na siebie uważały i jak najszybciej informowały nas o tym, że coś im się przytrafiło. W przypadku blizn chodzi tutaj nie tylko o to, aby móc natychmiast oczyścić ranę – chcemy również spróbować zapobiec rozwojowi takiej blizny. Nie zawsze jest to oczywiście możliwe, ale warto się starać – tym bardziej, że nie są to żadne skomplikowane zabiegi.

Możliwe jest usunięcie blizny w profesjonalnym gabinecie, ale raczej nie zabieramy tam dzieci – jest to również bardzo drogi zabieg i nie każdy może pozwolić sobie na jego wykonanie. Dlatego też warto znać kilka takich sposobów, z których korzystały nasze babcie i które przecież też się sprawdzały – czasem mniej, a czasem bardziej. Musimy pamiętać o tym, że niektóre blizny od początku są skazane na trudniejsze gojenie się – w szczególności, jeżeli znajdują się na łokciach czy kolanach. Chodzi tutaj o to, że nie jesteśmy w stanie zapobiec ciągłemu napinaniu się skóry i przez to regeneracja jest utrudniona. 

Jak pozbyć się blizny w sposób naturalny?

W przypadku blizn, które pozostają nam po trądziku – często zaleca się nakładanie na twarz oleju kokosowego. Dlaczego? Dlatego, że dzięki niemu wzrasta produkcja kolagenu i nasza skóra robi się bardziej elastyczna – dochodzi do jej regeneracji. Można stosować takie rozwiązanie do każdego typu blizn. Największym problemem jest tutaj to, że taki olej jest bardzo tłusty – nie możemy go więc mieć na skórze przez cały czas. W celu uzyskania pozytywnych efektów powinniśmy go wcierać nawet 3 razy dziennie – można więc próbować robić to przynajmniej wieczorem. W ciągu dnia możemy stosować mniejszą ilość i dokładnie wmasowywać ją w skórę, aż dobrze się wchłonie. 

Bardzo cenne właściwości ma aloes i on także pomaga nie tylko skutecznie nawilżyć skórę – ale właśnie pozbyć się blizn. Aby skorzystać z tego sposobu, potrzebne są liście aloesu. Po przekrojeniu ich, otrzymujemy gęsty żel – należy go wmasować w bliznę i pozwolić mu wyschnąć. Musimy to powtarzać przynajmniej dwa razy dziennie i przez okres około dwóch miesięcy – wtedy zaobserwujemy najlepsze rezultaty. 

Więcej domowych sposobów

Dużą popularnością cieszy się także inny olejek – lawendowy. Tutaj także trzeba go dokładnie wmasować w skórę – wystarczy tylko kilka kropli. Warto bliżej zainteresować się właściwościami różnych olejków, bo mogą one okazać się naprawdę pomocne.

A najtańszym chyba sposobem jest smarowanie blizny sokiem z cytryny – ma on głównie właściwości rozjaśniające, więc blizna powinna stać się mniej widoczna. 

Jeśli jednak chcesz usunąć zabieg w profesjonalnej klinice to polecamy Projekt Skóra w Warszawie.