× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
implanty Kraków
Uroda

Implanty Kraków – gdzie najlepiej je zrobić?

Implanty dentystyczne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić swój uśmiech. Jednak jego zalety nie kończą się na poprawie estetyki. Te urządzenia dentystyczne mogą zapewnić Ci inne korzyści. W niektórych sytuacjach dentystyczne implanty Kraków mogą poprawić jakość życia.

Czym są implanty dentystyczne? Implanty dentystyczne to sztuczne, zastępcze zęby, które są instalowane w obszarach kości szczęki. Aby służyć jako mocowanie i utrzymać zęby zastępcze na miejscu, tytanowe cylindry są chirurgicznie wszczepiane poniżej dziąseł. Zabieg musi być wykonany przez licencjonowanego stomatologa i przeprowadzony w placówce wyposażonej w odpowiedni sprzęt stomatologiczny. Takie postępowanie minimalizuje ryzyko dla zdrowia i zapewnia bezpieczeństwo. Implanty w Krakowie warto wykonać na przykład w centrum stomatologicznym Implantis

Implanty Kraków – różne rodzaje i przeznaczenie

Istnieją trzy popularne typy implantów dentystycznych, które są przeznaczone do konkretnych przypadków i stanów jamy ustnej. Implanty Kraków mogą być zamontowane jako:

  • Implanty śródkostne – jest to najbezpieczniejszy i najbardziej podstawowy rodzaj implantu dentystycznego. Wymaga to jednak strukturalnie zdrowej kości szczęki, aby mocowanie implantu lub wkład był prawidłowo zrośnięty.
  • Implanty podokostnowe – są specjalnie zaprojektowane dla pacjentów, którzy nie mają wystarczającej ilości kości w okolicy szczęki. W przeciwieństwie do implantów śródkostnych nie wymaga rozległej operacji.
  • Implanty zygomatyczne – jest to najbardziej złożony rodzaj implantu dentystycznego. Są one zakotwiczone w kości policzkowej zamiast w górnej szczęce.

Naturalne jest, że możesz mieć pewne zastrzeżenia do zabiegu, zwłaszcza że ​​jest to zabieg chirurgiczny. Możesz jednak mieć pewność, że implanty dentystyczne, które są obsługiwane przez eksperta, są zdecydowanie bardziej niezawodnym rozwiązaniem niż jakiekolwiek inne procedury odbudowy zębów.

Oto kilka przekonujących powodów, dla których implanty dentystyczne są najlepszym rozwiązaniem:

Dentystyczne Implanty Kraków wyglądają jak prawdziwe zęby

Jedną z największych zalet implantów nad innymi kosmetycznymi rozwiązaniami zastępczymi zębów jest to, że oddają one naturalne odczucie prawdziwych zębów. Niektórzy pacjenci, którzy przeszli zabieg, nie odczuwają różnicy między prawdziwymi zębami a implantami, co ułatwia przystosowanie się do nich.

Kolejną ogromną zaletą implantów dentystycznych jest ich zdolność do naśladowania naturalnych cech prawdziwych zębów. Dzięki naturalnemu odczuciu, jakie dają implanty Kraków, Twoje usta będą mogły normalnie funkcjonować tak, jakbyś w ogóle nie stracił zęba. Twoja siła ugryzienia zostaje w pełni przywrócona, co pozwala na radzenie sobie z twardszym jedzeniem. Implanty mogą w pełni przejąć funkcje często usuwanych zębów, takich jak trzonowce, co pozwala na lepsze trawienie. Implanty dentystyczne można również czyścić w taki sam sposób, jak zwykłe zęby, dzięki czemu można bez problemu kontynuować regularną higienę jamy ustnej.

Protezy mają tendencję do rozluźniania się z czasem, co sprawia, że ​​niektórzy pacjenci czują się nieswojo, gdy śmieją się lub nadmiernie poruszają szczęką. Przypadkowe wyślizgnięcie się protezy w miejscu publicznym nie jest szczególnie pożądanym rezultatem i może prowadzić do sporego stresu. Implanty dentystyczne eliminują potrzebę zdejmowania protez i wszelkich związanych z tym niedogodności. Nie musisz się już martwić, że Twoje zęby wypadną lub zostaną zagubione. Implanty są bezpiecznie unieruchamiane za pomocą śrub i tytanowych cylindrów. W wolnym czasie możesz wykonywać dowolne ruchy ust lub szczęki.

Implanty są trwałe i mogą funkcjonować przez całe życie. Rozwiązania zastępujące zęby, takie jak mosty dentystyczne, mogą przetrwać tylko do 10 lat, zanim ostatecznie będą musiały zostać wymienione. Protezy mają krótszą żywotność, maksymalnie od 5 do 7 lat, w zależności od użytkowania i konserwacji. W tym zakresie implanty mają zdecydowaną przewagę, jeśli chodzi o kwestię wytrzymałości. Przy odpowiedniej konserwacji implanty dentystyczne są trwałe i rzadko wymagają wymiany.