× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
peruki
Uroda

Jak dobrać odpowiednią perukę?

Na rynku obecnych jest naprawdę wiele wariantów peruk, z których wybierać mogą osoby, które przebyły chemioterapię lub szukają szybkiej odmiany w swojej aparycji. Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i pragnieniom klientek tak, by czuły się one jak najbardziej komfortowo nosząc je. W sytuacji osób po chemioterapii najczęściej wybór pada na perukę, która jak najbardziej przypomina ostatnią noszoną fryzurę, z której znalezieniem z pewnością nie będzie problemu. Co więc zrobić i na co należy zwrócić uwagę, by dobrać tę jak najodpowiedniejszą?

Pomoc specjalisty

Specjalistyczna pomoc uzyskana w doborze peruki zagwarantuje zadowolenie, komfort noszenia i bardzo dobre efekty. Warto wybierać te sklepy, które mają doświadczenie w swojej branży i funkcjonują na rynku już kilka dobrych lat. Fachowa pomoc to również indywidualne podejście do każdego klienta, przybliżenie jakie są rodzaje peruk i jakie występują między nimi różnice.

Sklepy online

Wybór w sklepach online jest znacznie większy, aniżeli w sklepach stacjonarnych, co stanowi ich duży atut. Produkty są bardziej zróżnicowane, co zapewni komfort wyboru i nie będzie stanowiło ograniczeń z uwagi na asortyment. Dobrym tego przykładem są peruki w sklepie hairly.pl, które zapewniają wybór między innymi:

  • preferowanej długości włosów,
  • ich rodzaju,
  • koloru.

Istotną zaletą, jaką posiadają peruki w sklepie hairly.pl jest również możliwość przymierzenia jej w domowym zaciszu z możliwością zwrotu, co z pewnością zapobiegnie w skuteczny sposób uczuciu skrępowania.

Rodzaj peruki

Wybór stanowi również rodzaj peruki, ponieważ opcji jest kilka:

  • peruki naturalne – najwyższe jakościowo, wykonane np. na bazie naturalnych włosów słowiańskich, które zapewniają świetny wygląd i długotrwałość,
  • peruki mieszane – stanowią wybór pośredni między włosem naturalnym, a syntetycznym, będąc nieco bardziej przystępne cenowo, są odporne na układanie i wysokie temperatury, a ich wygląd prawie nie odbiega od peruk naturalnych,
  • peruki syntetyczne – najczęściej wybierane w celu natychmiastowej zmiany w wyglądzie np. dla osób, których zainteresowaniem jest cosplay.

Spód peruki

Spód peruki decyduje o komforcie jej noszenia i wygodzie użytkownika. Dostępne są peruki, które posiadają wszytą wkładkę z mikroskóry, zwykle wykonywanej ręcznie z cienkiej siateczki o cielistym kolorze. Ich zaletą jest dużą przewiewność, którą zapewniają. Inną możliwością są peruki wykonywane maszynowo, zwykle z użyciem gumowych pasków, tworzących ażurową czapkę, co zapewnia z kolei jej dużą elastyczność. Są one tańsze, z uwagi na łatwość wykonania oraz określony czas użytkowania.

Przy wyborze peruki po chemioterapii zdecydowanie dobrym rozwiązaniem jest danie sobie chwili na zastanowienie, przejrzenie bogatej oferty i wielu opcji tak, by podjąć jak najtrafniejszą decyzję.