× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
medycyna estetyczna mezoterapia igłowa
Uroda

Medycyna estetyczna – mezoterapia (KRAKÓW)

Mezoterapia jest to miejscowy, niechirurgiczny zabieg medyczny stosowany w dermatologii oraz w medycynie estetycznej do dostarczenia substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych bezpośrednio do skóry właściwej. Jest to stosunkowo małoinwazyjna, skuteczna metoda pozwalająca powstrzymać postępujące procesy starzenia się skóry, umożliwiająca wygładzenie i przywrócenie, sprężystości skóry. Zabieg jest polecany dla wszystkich grup wiekowych, a stosowany po 35 roku życia daje widoczne efekty odmładzające. W kolejnych okresach życia jest skutecznym sposobem niwelowania płytkich zmarszczek i redukcji zmarszczek głębokich. Mezoterapia pomaga w utrzymaniu owalu twarzy, zapobiega zwiotczeniu skóry i innym problemom skórnym związanym z wiekiem dojrzałym. Zabieg uznawany jest za bezbolesny, lecz przerywając ciągłość skóry i dlatego należy wykonywać go jedynie w renomowanych gabinetach zapewniających wysokie standardy higieniczne oraz  odpowiednio wyszkolony personel.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje mezoterapii?

Najczęściej dostarczenie substancji odżywczych do skóry właściwej odbywa się w trakcie zabiegu mezoterapii igłowej lub mikroigłowej.

Mezoterapia igłowa polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu płytko pod skórę odpowiednich preparatów leczniczych zawierających substancje aktywne rewitalizujące, regenerujące i stymulujące metabolizm komórek. W rezultacie zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, poprawia się stan, napięcie, jędrność i nawilżenie skóry. W skład używanych substancji aktywnych wchodzi najczęściej kwas hialuronowy, witaminy i minerały, koenzymy, kwasy nukleinowa, biotyna i inne złożone preparaty.

Mezoterapia mikroigłowa jest to zabieg polegający na kontrolowanej mikroperforacji skóry połączonej z wprowadzeniem preparatów rewitalizujących za pomocą specjalnego urządzenia w postaci wałka obrotowego z mikro końcówkami nakłuwającymi. W efekcie skóra stymulowana jest do intensywnej autoregeneracji i absorpcji wprowadzanych substancji aktywnych. Najczęściej celem zabiegu mezoterapii mikroigłowej twarzy, szyi i dekoltu jest odmłodzenie, przywrócenie wiotkości powierzchni skóry, likwidacja lub spłycenie zmarszczek, oraz poprawa owalu twarzy.

Wskazania do wykonania mezoterapii w medycynie estetycznej

Wskazaniem do wykonania mezoterapii igłowej jest profilaktyka i likwidacja zmarszczek w najbardziej widocznych miejscach ciała, likwidacja zwiotczeń powodujących zmiany owalu twarzy, likwidacja przebarwień, cieni i zasinień pod oczami. Zabieg jest skuteczny w walce z cellulitem na ramionach, brzuchu, udach i pośladkach oraz w likwidacji rozstępów i blizn. Mezoterapia igłowa skóry głowy sprawdza się w walce z nadmiernym wypadaniem włosów oraz łysieniem, pomaga przywrócić zaburzoną równowagę skóry głowy.

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem zalecanym w celu zmniejszenia, likwidacji zmarszczek, fotostarzenia, zaburzeń pigmentacji i przywrócenia jędrności skóry. Dobre efekty daje w likwidacji cellulitu, rozstępów, blizn i blizn zanikowych.

Zabiegi Mezoterapii w Krakowie są wykonywane w Centrum Medycyny Estetycznej Scanmed dysponującym nowoczesną aparaturą zabiegową i wykwalifikowaną kadra specjalistów. Zobacz: http://scanmed.pl/medycyna-estetyczna-krakow/uslugi/mezoterapia-iglowa