× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
krem
Uroda

Jaki krem wybrać do cery mieszanej?

Cera mieszana to jedna z trudniejszych w pielęgnacji. Wynika to z tego, że w niektórych fragmentach nadmiernie się przetłuszcza, natomiast w innych jest odwodniona i sucha. Wymaga to zastosowania jednocześnie matujących i nawilżających preparatów. Gdzie takie znaleźć? Jaki powinien być krem do cery mieszanej?

Cechy charakterystyczne cery mieszanej

Cera mieszana łączy w sobie cechy skóry tłustej i suchej. W praktyce oznacza to, że przetłuszcza się ona tylko w wybranych fragmentach, a na pozostałej powierzchni przesusza się. To, dlatego cera mieszana potrzebuje uważnej i specjalistycznej pielęgnacji. Powinna być ona oparta o dobrze dobrane kosmetyki takie jak żele, oczyszczające, serum, toniki i przede wszystkim kremy. Preparaty do cery mieszanej proponuje wiele marek, na wybór więc nie można narzekać. Chcąc rozpieścić swoją skórę, warto sięgnąć po te wysokiej jakości. Takie znajdują się na perfumeria.pl/collections/estee-lauder, gdzie dostępne są specjalne preparaty takich marek jak Estee Lauder czy Clinique. Dzięki temu, że są one oparte o specjalne formuły, pozwalają na kompleksową pielęgnację cery mieszanej. Sięgając po nie, nie będzie trzeba wyposażać się w dwa oddzielne kosmetyki – jeden matujący, drugi nawilżający.

krem

Jaki krem wybrać do cery mieszanej?

Krem do cery mieszanej przede wszystkim powinien być lekki i niezapychający. Dzięki temu nie będzie on zapychał tych obszarów, które mają skłonność do przetłuszczania się. Kosmetyk powinien także zawierać składniki aktywne o działaniu odżywczym. Takie substancje jak aloes, śluz ślimaka czy kwas hialuronowy doskonale poradzą sobie z przesuszonymi partiami ciała. Pożądane substancje w kremach do cery mieszanej są też: gliceryna, alantoina, wazelina, oleje, d-pantenol. Wykazują one działanie nawilżające. Z drugiej strony kosmetyki do skóry mieszanej powinny zawierać składniki absorbujące łój, czyli glinki, ziemię okrzemkową, polimery, ekstrakty z ziół takich jak nagietka, kozieradki, cyprysa. 

krem

Jak pielęgnować skórę mieszaną?

Krem to podstawowy kosmetyk w pielęgnacji skóry mieszanej. Nie jest on jednak jedynym preparatem, w który warto się wyposażyć. Przy cerze mieszanej bardzo ważne jest tonizowanie naskórka. Ten zabieg przywróci mu naturalne, prawidłowe pH. Po tonik powinno się sięgać zarówno rano, jak i wieczorem. Do stałego zestawu kosmetyków przy cerze mieszanej warto też włączyć maseczki. Te najlepsze oparte są na glinkach kosmetycznych. Na przetłuszczające się partie twarzy powinno się aplikować glinkę zieloną lub żłótą, natomiast na suche fragmenty twarzy można nakładać fioletową, różową lub białą. Jeśli chce się mieć uniwersalny kosmetyk, do cery mieszanej najlepszym wyborem będzie maska z algami, która wykazuje działanie nawilżające, a jednocześnie nie obciąża pracy gruczołów łojowych.