× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Powiększanie piersi
Uroda

Powiększanie piersi – co warto wiedzieć

Biust to dla kobiet niezwykle ważny element ciała, który może doskonale podkreślać kobiecość i dodawać pewności siebie. Wiele kobiet jednak cierpi na kompleksy związane ze swoimi piersiami przez co rezygnują z zakładania bluzek lub sukienek z dużymi dekoltami, nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez wcześniejszego ujarzmienia biustu w staniku i odczuwają dyskomfort podczas każdego dnia. Dlaczego tak się dzieje i co można zrobić by poprawić sytuację?

  • powiększanie piersi implantami – dlaczego kobiety decydują się na ten krok?
  • Powiekszanie piersi – zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej 
  • Powiększenie piersi implantami – czy to konieczne?  

Powiększanie piersi implantami – dlaczego kobiety decydują się na ten krok?

Powiększanie biustu to coraz bardziej popularny zabieg, który zyskał sławę w latach dziewięćdziesiątych. Jest to doskonała metoda, która pozwala na poprawę komfortu życia i powiększenie biustu z dość niewielkiego rozmiaru do wymarzonego kształtu. Zanim przejdziemy jednak do tego, jak wygląda powiększenie biustu i jak się do niego przygotować, warto zwrócić uwagę na to, dlaczego właściwie kobiety decydują się na wykonanie operacji?

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że biust to niebywały atrybut kobiecości, który może doskonale podnosić pewność siebie. Niekiedy zdarza się, że panie nie czują się dobrze ze swoim dotychczasowym rozmiarem, jakim obdarzyła je natura, kształtem lub ich wyglądem po nadmiernej utracie tkanki tłuszczowej, lub wykonywaniu intensywnych ćwiczeń. Jako że piersi głównie składają się z tłuszczu, naturalnym jest, że każda kobieta, która zapragnie dbać o sylwetkę ćwicząc lub stosując diety może liczyć się z utratą dotychczasowego rozmiaru o jeden a niekiedy o dwa. Co ważne, kształt biustu może się również zmienić po przebytej ciąży. Głównym powodem zmiany jest karmienie piersią, a raczej nadmierna produkcja mleka, która dodatkowo rozciąga skórę biustu. Kobiety często uskarżają się na znaczne pogorszenie się jędrności piersi po odstawieniu dziecka i zmianie jego położenia poprzez większy rozstaw między piersiami i ich nadmierne obniżenie. Warto zaznaczyć, że to nie samo przystawianie dziecka do piersi powoduje zmianę  wyglądu i kształtu a ilość produkowanego mleka, która sprawia, że biust jest znacznie cięższy i najzwyczajniej w świecie opada. By temu zapobiec warto wdrożyć na ten czas noszenie staników do karmienia nie tylko w trakcie dnia, ale także w nocy.  

Jeżeli dyskomfort z powodu wyglądu piersi jest na tyle duży, że uniemożliwia ci akceptację twojego ciała można zastosować powiększenie piersi lub ich plastykę, które poprawią nie tylko ich kształt, ale także twoje samopoczucie. 

Powiększanie piersi – zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej   

Powiększenie piersi to zabieg wykonywany w znieczuleniu ogólnym, podczas którego pod tkankę skórną i tłuszczową umieszczone zostają wybrane przez ciebie implanty piersiowe. Chociaż powiększenie piersi może być wykonane o dowolną ilość rozmiarów, zaleca się, aby wszczepienie implantów piersi było większe o jeden lub dwa rozmiary.  

Zanim dojdzie do zabiegu powiększania piersi musisz udać się na specjalistyczną konsultację, podczas której lekarz dokładnie zbada twój biust i oceni, jakie poprawki można w nim zastosować. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ w zależności od przypadłości dobierane są odpowiednie wkładki, które sprawią, że twój biust będzie prezentować się pięknie, a dotąd znienawidzone topy i sukienki z dużym dekoltem staną się twoimi ulubionymi. Decydując się na dobór odpowiedniej kliniki sprawdź, czy specjalista chirurgii plastycznej, do którego się udałaś należy do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, oraz jak wyglądają rekomendacje danej placówki. Wszystko po to byś czuła się bezpiecznie i pewnie podczas wizyty i późniejszego wszczepiania implantów piersi. 

Zabieg powiększenia piersi to spora ingerencja dlatego podczas wizyty u lekarza dostaniesz również szereg skierowań na specjalistyczne badania, jak USG piersi, badania przesiewowe oraz wszystkie inne, które są wymagane do przeprowadzenia operacji w pełnym znieczuleniu. 

Powiększenie piersi implantami – czy to konieczne?

Niejednokrotnie zdarza się, że biust jest na tyle duży, że nie potrzebuje wszczepienia dodatkowego implantu, a jedynie korekty chirurgicznej, która poprawi jego wygląd, położenie i zredukuje nadmierną ilość rozciągniętej skóry. W przypadku, kiedy piersi są asymetryczne wystarczające może okazać się powiększanie piersi własnym tłuszczem najczęściej pobieranym z ud, bioder lub brzucha pacjentki.    

Każdy z wykonanych zabiegów jest operacją, która przebiega w znieczuleniu ogólnym, wymaga specjalistycznych badań i co najmniej 24 godzinnej hospitalizacji, podczas której obserwowane będą twoje parametry i stan zdrowia po dokonanej korekcie. 

Modelowanie piersi, podniesienie piersi, czy lifting piersi to dokonały wybór dla wszystkich kobiet, które chcą dokonać drobnych poprawek, bez używania skalpela i znacznej ingerencji w ciało. Zanim jednak zdecydujesz się na jakiekolwiek rozwiązanie sprawdź wszystkie przeciwskazania i gruntownie sprawdź swój stan zdrowia.