× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
depilacja laserowa
Uroda

Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?

Laserowe usuwanie owłosienia to technologia, jaka gwarantuje pozbycie się niepożądanego owłosienia na twarzy lub ciele. To doskonałe wyjście dla osób, jakim zależy na oszczędzaniu swego czasu i kapitałów. Smuga lasera dociera w postaci do chromoforów, w wypadku lasera do epilacji, chromoforem jest melanina, jaka zamknięta jest w macierzy włoska, więc jego części rodnej. To oczywiście przez oddziaływanie na macierz włosa, laser wywołuje jego uszkodzenie na podstawie wybiórczej fototermolizy.

Depilacja laserowa – na czym polega?

Jak sama nazwa sugeruje depilacja laserowa to usuwanie owłosienia przy pomocy lasera. Tymże, co wyróżnia ją od pozostałych technologii depilacji są długotrwałe rezultaty. Wszystko za rzeczą zjawiska wybiórczej fototermolizy. Co to jest? Na czym polega depilacja laserowa Kraków? Otóż po przyłożeniu do ciała głowicy lasera, przekazywana poprzez niego smuga mocnego światła jest pochłaniana poprzez znajdujący się w cebulkach włosów pigment – melaninę. W efekcie zniszczeniu ulegają budowy odpowiedzialne za wzrost włosów, w związku z czym nie mają one już możliwości odrosnąć.

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Na miesiąc przed ustalonym terminem zabiegu należy zrezygnować z technologii depilacji, jakie usuwają włoski wraz z cebulkami (wosk, depilator elektryczny). Poszczególne zioła, np. dziurawiec, posiadają wartości fotouczulające, więc na jakiś czas należy je odłożyć. Należy unikać również peelingów oraz kosmetyków z beta-karotenem. Na co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem nie wolno się opalać – depilacja laserowa na ciemnej skórze może sprawić oparzenia oraz przebarwienia.

Jakie są zalety laserowego usuwania owłosienia?

Zabieg depilacji ma szereg korzyści, dzięki którym zabieg tenże staje się jeszcze chętniej wykonywany oraz dający zadowalające rezultaty. Teraz jest to najdoskonalsze oraz najlepsze wyjście w walce z niepożądanym owłosieniem. Do największych korzyści laserowego usuwania owłosienia należy efektywność, solidność i bezpieczeństwo. Efektywność okazuje się w możliwości używania lasera na całej przestrzeni ciała. Im włoski ciemniejsze, tymże łatwiej odpowiadają na wiązki lasera.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Zabieg depilacji laserowej nie należy do przyjemnych, zazwyczaj nie jest natomiast bolesny. W jego przebiegu może pojawić się niewielki ból, określany jako delikatne mrowienie lub kłucie. Nie jest to natomiast ból wyższy aniżeli przy wyrywaniu włosków za pomocą wosku, pasty cukrowej lub depilatora. Bolesność zależy niewątpliwie od indywidualnej predyspozycji i partii ciała poddawanej zabiegowi.