× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Psychoterapia Łódź
Gdzie szukać pomocy

Kiedy zgłosić się do psychologa?

W życiu każdego z nas zdarzają się chwile, gdy nie radzimy sobie z emocjami, nie potrafimy zapanować nad własnym życiem i znaleźć rozwiązania problemów. Kiedy czujemy, że coraz częściej dopadają nas ponure myśli, tracimy energię do działania, a kontrola nad życiem wymyka się z rąk, warto udać się po pomoc do specjalisty. To ważny krok w celu poprawy jakości życia i zapanowania nad pogarszającym się samopoczuciem.

Na jakie objawy zwracać uwagę?

Niepokojącymi objawami mogą być wahania nastroju, odczuwanie lęku przed tym, co przyniesie dzień oraz ciągłe, towarzyszące zmęczenie. Wśród niepokojących objawów można również wskazać problemy z koncentracją, trudności ze snem, bezradność, wycofanie, negatywne myśli. Często bagatelizujemy gorsze samopoczucie, zrzucając je na karb pracy i codziennych obowiązków. Zdrowie psychiczne jest niezwykle kruche i zaniedbywanie problemów emocjonalnych, może skutkować poważnymi zaburzeniami, które uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie. Zaburzenia mogą również spowodować odcięcie od bliskich lub ucieczkę w świat negatywnych przeżyć. Proszenie o pomoc zawsze jest trudne, wymaga dużo odwagi i determinacji, ale warto to zrobić, by na nowo cieszyć się życiem.

Pomoc psychologiczna Łódź

Kiedy odwiedzić psychologa?

Zgłoszenie się do specjalisty i rozpoczęcie psychoterapii to sposób na przywrócenie równowagi emocjonalnej, odzyskanie kontroli nad własnym życiem i emocjami. Celem tego typu pomocy jest zmiana myślenia i zachowań, które prowadzą do stanów depresyjnych. Poprzez rozmowę, psycholog poznaje pacjenta i jego problemy. Na tej podstawie ustala metody i przebieg leczenia. Specjalistę należy odwiedzić, gdy zauważymy, że kryzys nie przemija, ale narasta i coraz bardziej uprzykrza życie. Codziennie towarzyszy nam poczucie beznadziei, brak chęci do życia, a to, co do tej pory wywoływało uśmiech, już nie cieszy. Tak właśnie zaczynają się problemy psychiczne, które wymagają interwencji psychoterapeuty. Ważne, by uświadomić sobie, że taka pomoc jest nam potrzebna i skorzystać z niej ze szczerej potrzeby zmiany swojego życia na lepsze. Jeśli szukamy sprawdzonego specjalisty, warto postawić na Psycholog Łódź – Wioletta Kucharek, która oferuje terapię indywidualną, jak i terapię par. Konsultacja z psychologiem to znaczący krok w stronę odzyskania emocjonalnej harmonii. Psycholog to osoba bezstronna, potrafi spojrzeć na nasze przeżycia obiektywnym okiem i udzielić profesjonalnych rad, które rozwiążą dręczące nas problemy. W społeczeństwie krążą niepochlebne opinie na temat leczenia psychiatrycznego, jednak wynikają one wyłącznie z nieświadomości. Każdy ma prawo do tego, by gorzej się czuć, nie radzić sobie z emocjami i nie jest to powód do wstydu. Psychoterapia stworzona została, aby przynosić ulgę osobom w kryzysie, pozwolić im się otworzyć i zostać wysłuchanymi. Trzeba zrozumieć, że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak fizyczne i również wymaga opieki lekarskiej.