× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
wypadające włosy
Uroda

Jak walczyć z wypadającymi włosami?

Wypadające włosy to problem dużej części społeczeństwa, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Na szczęście, możliwa jest skuteczna walka z nim. Trzeba jednak wiedzieć, po jakie kosmetyki sięgnąć. W sklepach znajdziemy całkiem sporo pomocnych preparatów. Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługuje szampon. Przydatne może okazać się również serum.

Jaki szampon wybrać?

Szampon na wypadanie włosów można znaleźć w wielu sklepach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Wydaje się, że najlepiej byłoby sięgnąć po kosmetyk o naturalnym składzie, który będzie charakteryzował się dużą skutecznością i bezpieczeństwem. Powinny znajdować się w nim ekstrakty, wyciągi oraz rzecz jasna olejki pochodzenia roślinnego. Mowa tu między innymi o olejku z amli, jak również o ekstrakcie z aloesu czy o wyciągu ze skrzypu polnego. Substancje te działają wszechstronnie. Wzmacniają cebulki włosów, jak również zapobiegają ich łamliwości oraz wypadaniu. Szampon wymaga systematycznego stosowania, bo tylko wówczas pojawią się satysfakcjonujące efekty. Zazwyczaj konieczny jest kilkuminutowy masaż skalpu, aby składniki aktywne zawarte w szamponie miały szansę zadziałać. Rezultaty w postaci zmniejszonej liczby wypadających włosów można będzie dostrzec po kilku tygodniach.

Na jakie serum postawić?

Wiele osób nie tylko na szampon, ale i na serum przeciw wypadaniu włosów. To bardzo dobra decyzja, bo jest to kosmetyk, dzięki któremu można naprawdę wiele zyskać. Najlepiej byłoby, gdyby serum, podobnie jak szampon posiadało naturalny skład. Wówczas nie musimy martwić się o żadne podrażnienia, ani też o brak skuteczności. W kosmetyku dobrze byłoby poszukiwać ekstraktu z pokrzywy, jak również olejku ze słodkich migdałów, który nawilży skórę głowy. Utrzymywanie skalpu w dobrej kondycji jest niesamowicie ważne, jeżeli zależy nam na szybkim poroście włosów. W jaki sposób stosować serum? To pytanie zadaje sobie całkiem sporo osób. Na szczęście, stosowanie tego kosmetyku wcale nie jest trudne. Niektóre sera należy nałożyć na skórę głowy na kilka lub kilkanaście godzin przed myciem głowy. Inne jednak mogą wymagać stosowania na oczyszczoną skórę głowy. Należy sprawdzić, z którym kosmetykiem mamy do czynienia. Kluczowa jest systematyczność oraz rzecz jasna cierpliwość. Na w pełni satysfakcjonujące rezultaty przyjdzie nam bowiem trochę poczekać. Pierwsze efekty możemy jednak dojrzeć nawet po dwóch, trzech tygodniach. Wypadanie włosów może zostać znacząco zahamowane.