× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
odchudzanie
Dieta Porady

Od czego zacząć odchudzanie?

Niemal każdy na jakimś etapie swojego życia chciał zgubić kilka nadprogramowych kilogramów. Jednym się to udało, innym zabrakło motywacji bądź wytrwałości. Na czym polega mądre odchudzanie i od czego należy zacząć, aby misja została zakończona powodzeniem?

Dieta cud? Nie istnieje!

Wiele osób godzinami przegląda sieć w celu poszukiwania cudownej diety, która bez większego wysiłku i wyrzeczeń zapewni spektakularne efekty. Co niektórzy liczą na zgubienie kilku kilogramów już w pierwszym tygodniu wprowadzenia diety, po czym zniechęcają się na skutek marnych rezultatów. Są jednak tacy, którzy wykazują się niezwykłą siłą woli i wytrwałością, dzięki czemu pozostają na restrykcyjnej diecie kilka tygodni. Co prawda udaje im się zrzucić zalegające kilogramy, jednak zaraz po zaniechaniu diety waga powraca do dawnej wielkości, a niekiedy potrafi przerosnąć tą sprzed odchudzania. Jaka jest zasadnicza przyczyna takiego stanu rzeczy?

Otóż prawda jest jedna: dieta cud nie istnieje. Krótkotrwałe głodówki przynoszą jedynie chwilowe efekty i mają niewiele wspólnego z racjonalnym odchudzaniem. Nierzadko skutkują także zaniedbaniami pod kątem dostarczania do organizmu niezbędnych witamin i minerałów. W konsekwencji trzeba się mierzyć ze złym samopoczuciem i pogorszeniem stanu zdrowia. Jeśli pragniesz cieszyć się świetnym samopoczuciem i zgrabną sylwetką przez długi czas, niezbędna okaże się trwała zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych, które de facto doprowadziły do nadwagi czy otyłości. Należy również pamiętać, iż najlepsze rezultaty w kwestii odchudzania przynosi połączenie racjonalnego żywienia z cotygodniowym planem treningowym ukierunkowanym na spalanie tkanki tłuszczowej. Osoby, które wprowadziły do swojego planu aktywność fizyczną, dostrzegają zdecydowanie szybsze i lepsze rezultaty odchudzania. Zastanówmy się teraz, czym charakteryzuje się mądra utrata wagi.

Jak zacząć odchudzanie?

Zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych z początku może okazać się niezwykle trudna. Przyrządzanie posiłków w oparciu o nowe zasady niekiedy przysparza niemałych trudności. Dzieje się tak dlatego, że zdrowe i bezpieczne odchudzanie wymaga zaangażowania i czasu. Jak zadbać o prawidłową dietę o określonej kaloryczności nie mając w tej dziedzinie żadnego doświadczenia? W tym celu warto skorzystać z nieocenionego wsparcia firmy cateringowej. Sztab doświadczonych fachowców z dietetykiem na czele zatroszczy się o pełnowartościowe, smaczne i dietetyczne posiłki, które okażą się kluczem do skutecznego odchudzania. Dzięki usłudze diety pudełkowej nie musisz sam liczyć kalorii – zostaw to profesjonalistom. W Warszawie działa mnóstwo doświadczonych firm cateringowych, które oferują dostawę atrakcyjnych i zbilansowanych posiłków prosto pod drzwi Twojego domu lub biura. Co ciekawe, poszukiwanie lokalnych cateringów dietetycznych wcale nie musi być czasochłonne. Wystarczy skorzystać z praktycznej i wygodnej porównywarki cateromarket.pl, gdzie zgromadzono wszystkie godne uwagi i sprawdzone oferty.

Mądre odchudzanie

Mądre odchudzanie polega na wprowadzeniu właściwie skomponowanej diety, która w żaden sposób nie zagraża naszemu zdrowiu i prawidłowemu funkcjonowaniu. Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych zasad racjonalnego odchudzania.

  • Dbaj o posiłki dostarczające wszystkich niezbędnych składników odżywczych, takich jak witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze.
  • Zadbaj o bezpieczną redukcję masy ciała. Mądry ubytek wagi zakłada utratę 2-4 kilogramów na miesiąc. Postępując w ten sposób unikniesz efektu jojo.
  • Dbaj nie tylko o zdrowe, ale i smaczne posiłki. Pozwoli Ci to pokochać nowe nawyki żywieniowe i wytrwać w nich przez długi czas.
  • Pamiętaj o owocach. Wiele diet odchudzających zaleca unikanie owoców z uwagi na ich wysoki indeks glikemiczny. Prawda jest jednak taka, że codzienna porcja owoców pomaga zachować witalność i zdrowie oraz dostarcza do organizmu niezbędne witaminy i minerały.
  • Mądre odchudzanie zakłada dostarczanie rozsądnej ilości zdrowych tłuszczów. Tłuszcz jest niezwykle ważnym elementem pożywienia, gdyż pełni rolę budulcową i ochronną. Jest także nośnikiem wielu cennych witamin.