× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Podnośniki rehabilitacyjne pacjenta
Informacje

Podnośniki rehabilitacyjne pacjenta – czym są, kiedy używać i gdzie znaleźć?

Osoby, które mają problemy z poruszaniem się potrzebują pomocy z przemieszczeniem się z jednego miejsca na drugie. Takim osobom ciężko jest wstać z łóżka i pójść do toalety, czynność, która osobom zdrowym nie sprawia żadnych kłopotów i na którą pewnie mało kto zwraca uwagę w codziennym życiu. Niestety, osoby starsze, po wypadkach czy operacjach mogą mieć naprawdę spore problemy. Na szczęście na rynku znajduje się specjalny sprzęt – podnośnik transportowo-kąpielowy, który służy pomocą osobie, która ma problemy nawet z najprostszymi czynnościami. Pytanie brzmi tylko: jaki model wybrać i na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

1. Gdzie przydają się podnośniki pacjenta rehabilitacyjne?

2. Jaki podnośnik transportowo-kąpielowy będzie najlepszy – na co zwrócić uwagę?

3. Gdzie można znaleźć podnośniki pacjenta rehabilitacyjne?

Gdzie przydają się podnośniki pacjenta rehabilitacyjne?

Gdzie przydają się podnośniki pacjenta rehabilitacyjne? Jest to sprzęt, który z oczywistych względów będzie używany w gabinetach rehabilitacji, ale nie tylko. Przede wszystkim tego rodzaju podnośniki kupowane są przez prywatnych ludzi, którzy mają w swoich domach osoby chore, po wypadkach czy po operacjach, które mają już duże problemy z samodzielnym poruszaniem się. Oczywiście takie podnośniki można także znaleźć w wielu innych placówkach medycznych – w szpitalach czy hospicjach. 

Jaki podnośnik transportowo-kąpielowy będzie najlepszy – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli szukasz odpowiedniego podnośnika dla osoby chorej, która potrzebuje pomocy z poruszaniem się, to musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim istotne jest to, jak duży udźwig taki podnośnik ma. Im więcej, tym większa osoba będzie mogła z niego korzystać. A trzeba wspomnieć o tym, że osoby z problemami ruchowymi mogą mieć tendencję do nabierania wagi z czasem, szczególnie jeżeli ich apetyt się nie zmniejszył. Oprócz tego warto sprawdzić, jak bardzo można odchylić oparcie, czy podnośnik zmieści się do większości wanien i na ile podniesień starczy w pełni naładowana bateria. Te wszystkie elementy warto sprawdzić przed wybraniem konkretnego modelu. 

Gdzie można znaleźć podnośniki pacjenta rehabilitacyjne?

Gdzie można znaleźć dobry podnośnik transportowo-kąpielowy? Najlepiej poszukać w internecie – w sklepach bądź hurtowniach ze sprzętem medycznym. Proponowany na takich stronach sprzęt świetnie nada się dla osób chorych – co więcej, jego dane techniczne będą wypisane, dzięki czemu każdy będzie mógł na spokojnie przyjrzeć się poszczególnym, dostępnym modelom.