× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
wózek inwalidzki
Porady

Przystawka elektryczna do wózka inwalidzkiego – czy warto?

Interesuje Cię przystawka elektryczna do wózka inwalidzkiego, ale nie wiesz, czy faktycznie warto dokupować rozwiązanie tego rodzaju? Na pytanie odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Już teraz zapraszamy do lektury!

  1. Czym jest przystawka elektryczna do wózka inwalidzkiego?
  2. Dlaczego warto dokupić napęd elektryczny do wózka inwalidzkiego?

Każdy manualny wózek inwalidzki może w prosty sposób stać się wózkiem elektrycznym. Jak? Wystarczy dokupić odpowiedni napęd elektryczny! Czym jest przystawka elektryczna do wózka inwalidzkiego i dlaczego warto dokupić tego rodzaju urządzenie? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym wpisie.

Czym jest przystawka elektryczna do wózka inwalidzkiego?

Czym są przystawki elektryczne do wózków inwalidzkich i dlaczego warto dokupić elementy tego rodzaju? Otóż przystawka elektryczna do wózka inwalidzkiego to nic innego jak napęd elektryczny, który bez problemu można łączyć z – jak sama nazwa wskazuje – wózkiem inwalidzkim. Taki element bardzo szybko i łatwo się montuje oraz demontuje – osoba niepełnosprawna może zainstalować napęd samodzielnie, bez pomocy osób trzecich. Przystawka elektryczna zwiększa funkcjonalność wózka inwalidzkiego i gwarantuje właściwie swobodę w podróżowaniu. Jeśli zależy Ci na zwiększeniu mobilności swojego wózka oraz na niezależności, nie zwlekaj i już dziś wybierz optymalny napęd elektryczny dla siebie! Takie przystawki elektryczne do wózka inwalidzkiego oferują sklepy rehabilitacyjne w Warszawie i Lublinie – ale nie tylko! Właściwie powinieneś znaleźć je w każdym sklepie rehabilitacyjnym. Jeśli pochodzisz z małego miasta, w którym nie ma sklepu rehabilitacyjnego, a do najbliższego masz spory kawałek, możesz również zamówić napęd elektryczny do wózka inwalidzkiego przez Internet.

Kupując przystawkę elektryczną do wózka inwalidzkiego, zwróć szczególną uwagę na funkcje urządzenia oraz jego ergonomię. Ważna jest również kwestia podłączenia napędu do wózka, wariant kierownicy, prędkość, hamulce czy światła. Wybierając napęd elektryczny, zastanów się, jakie funkcje właściwie będą Ci potrzebne. Niektóre przystawki mają – na przykład – opcję cofania, co sprawdzi się u osób ceniących sobie taki parametr, jak zwrotność. Istotna będzie także pojemność baterii. Oczywiście, jeśli wiesz, że będziesz wybierać się wózkiem inwalidzkim z przystawką elektryczną w dłuższe trasy, pojemność baterii powinna być stosunkowo duża.

Te parametry oraz inne właściwości – na przykład wodoodporność, rodzaj kół, akumulator czy dodatkowe akcesoria – dobierz oczywiście do własnych potrzeb i oczekiwań. Interesujące Cię rozwiązanie ma wyświetlacz? Koniecznie sprawdź, czy tarcza wyświetlacza jest podświetlana. Dzięki temu wszystko, co będzie się na nim wyświetlać, bez problemu odczytasz nawet po zmroku. Na rynku aktualnie można znaleźć wiele typów napędów elektrycznych, a zatem możesz mieć pewność, że ostatecznie znajdziesz optymalną opcję dla siebie!

Dlaczego warto dokupić napęd elektryczny do wózka inwalidzkiego?

Dlaczego warto kupić napęd elektryczny do wózka inwalidzkiego? Jak już wspominaliśmy, głównym powodem jest fakt, że można w szybki i prosty sposób zwiększyć mobilność wózka inwalidzkiego. A mianowicie manualny wózek dzięki przystawce elektrycznej stanie się wózkiem elektrycznym. Napęd elektryczny jest doskonałym i pomocnym rozwiązaniem dla tych osób, które codziennie poruszają się na wózku inwalidzkim. Dzięki napędom tego rodzaju osoba niepełnosprawna może poruszać się przede wszystkim wygodniej i szybciej.

Ponadto przystawka elektryczna do wózka inwalidzkiego zwiększa funkcjonalność i stabilność. Nie tylko będziesz mógł rozwijać większe prędkości, ale i w komfortowy sposób przewozić większe ładunki – na przykład paczkę czy zakupy.

Dostawki elektryczne to ogromne udogodnienie, szczególnie jeżeli ktoś ma wózek manualny i nie może sobie pozwolić na to, aby wymienić go na wózek elektryczny. Dzięki temu można poprawić komfort osób korzystających z wózków inwalidzkich.