× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
kreatyna
Porady

Kiedy brać kreatynę? Poradnik

Interesujesz się sportem lub często chodzisz na siłownie? Istnieje wiele sposobów na to, by wspomóc swój trening w bezpieczny sposób i dzięki temu zrobić większe postępy. Jednym z nich jest kreatyna. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się więcej na temat tego, kiedy i w jaki sposób należy przyjmować ten suplement.

Czym jest kreatyna i kiedy ją suplementować? 

Kreatyna jest organicznym związkiem chemicznym, który występuje w ludzkim organizmie. Jest obecna przede wszystkim w mięśniach i ścięgnach, ale także w mózgu, nerkach oraz wątrobie. Pełni szereg pożytecznych funkcji, odpowiadając między innymi za syntezę białek mięśniowych. 

Pomimo tego, że kreatyna jest wytwarzana przez ludzki organizm, to osoby prowadzące intensywny tryb życia powiązany z aktywnością fizyczną lub uprawianiem sportu, są często narażone na jej niedobory. To właśnie w takich przypadkach warto pomyśleć o suplementowaniu tego związku. 

Dzięki zażywaniu kreatyny w proszku lub tabletkach możliwe jest przyśpieszenie procesu regeneracji włókien mięśniowych i wzmocnienie organizmu w okresie powysiłkowych. Stosowanie tego suplementu sprzyja także budowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej. 

Co istotne stosowanie tego suplementu jest bardzo bezpieczne. Mogą zdecydować się na to osoby w różnym wieku, niezależnie od swojej płci. Dlatego, jeżeli planujesz wprowadzić w swoje życie intensywny plan treningowy, powinieneś uwzględnić kreatynę w swoich planach. 

Kreatyna w tabletkach, kapsułkach czy proszku? Co jest lepsze? 

Kreatyna może być przyjmowana na każdym etapie treningu, zarówno przed odbyciem wysiłku fizycznego, jak i po jego wykonaniu. Pora dnia także nie ma tutaj wielkiego znaczenia i można dostosować cały proces do własnych preferencji. To jeden z powodów, dlaczego jej suplementacja jest tak prosta. Ilość przyjmowanego preparatu powinna być uzależniona od masy ciała. Szczegóły na temat dawkowania znajdziesz na opakowaniach i ulotkach poszczególnych środków. 

Kreatyna w tabletkach Activlab to jedna z najpowszechniejszych opcji dostępnych w sklepach. Jest łatwo przyswajalna i można zażywać ją w wygodny sposób tak jak każdy inny suplement tabletkowy. 

Alternatywą jest kreatyna w proszku. Przygotowuje się ją w podobny sposób jak odżywki białkowe, rozpuszczając koncentrat w wodzie lub innym płynie za pomocą shakera. Jeżeli jesteś fanem picia suplementów, jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. 

Najlepsza kreatyna – gdzie kupić? 

Dobrej jakości kreatynę znajdziesz między innymi w aptekach oraz sklepach z suplementami. Pamiętaj, żeby zawsze wybierać sprawdzone i atestowane produkty, co do których będziesz mieć pewność, że przyniosą oczekiwane efekty. Dzięki temu będziesz mógł wzmocnić swoją formę w szybki, bezpieczny i zdrowy sposób.

Suplementacja w sklepie Activlab to pomysł, na który warto się zdecydować. Znajdziesz tam bardzo duży wybór różnych markowych produktów, w tym kreatynę w proszku oraz tabletkach. Bez problemu dobierzesz preparaty, które będą odpowiadać Ci smakiem oraz ceną. Zachęcamy do zapoznania się z ich pełną ofertą!