× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
nietrzymanie moczu
Porady

Wyroby chłonne dla mężczyzny. Co wybrać na nietrzymanie moczu?

Nietrzymanie moczu częściej dotyka kobiet, jednak również mężczyźni mają z nim problemy. Jakie wyroby chłonne na nietrzymanie moczu polecane są dla mężczyzn?

Czym wyróżniają się wyroby chłonne dla mężczyzn?

Mężczyzna może doświadczać nietrzymania moczu, gdy nie jest w stanie kontrolować przepływu moczu. Może się to zdarzyć z różnych powodów, w tym operacji prostaty, kamieni pęcherza moczowego i raka pęcherza moczowego.

Wyroby chłonne przeznaczone specjalnie dla mężczyzn wyróżniają się inną budową niż te ogólnego zastosowania lub przeznaczone dla kobiet.

Są one projektowane w taki sposób, by umożliwiać uzyskanie jak najwyższego poziomu komfortu i chłonności przy problemie nietrzymania moczu u mężczyzn.

Mogą być one stosowane również w różnych stopniach nietrzymania moczu – zarówno tym kropelkowym, jak i ciężkim.

Przeznaczone dla mężczyzn wyroby chłonne mogą zatem zaoferować lepsze dopasowanie, większą wygodę i bezpieczeństwo.

Istnieje wiele produktów chłonnych dla mężczyzn, które są przeznaczone do pomocy przy nietrzymaniu moczu. Należą do nich wkładki i pieluchy dla dorosłych. Rodzaj produktu, który wybierzesz, będzie zależał od ciężkości twojego stanu i wymaganego poziomu dyskrecji.

Wyroby chłonne dla mężczyzn – przegląd

Do wyrobów chłonnych przeznaczonych specjalnie dla mężczyzn zaliczane są:
– Wkładki urologiczne dla mężczyzn – przeznaczone do umieszczania w bieliźnie, dostępne są w różnych chłonnościach, na przykład jako wkłady Seni Man Super używane przy średnim nietrzymaniu moczu.
– Majtki chłonne dla mężczyzn – mają one formę zwykłej bielizny, najczęściej o fasonie dopasowanych do ciała szortów.
– Pieluchy anatomiczne dla mężczyzn – wkłady używane w majtkach siatkowych.

Dodatkowo u mężczyzn mogą być używane inne typy wyrobów chłonnych, w tym popularne pieluchomajtki.

Jak dobrać odpowiednie wyroby chłonne dla mężczyzny?

Często można spotkać się z pytaniami – co lepsze pampersy czy pieluchomajtki dla mężczyzny? Czy mężczyzna musi stosować specjalne rodzaje wyrobów chłonnych?

Dla aktywnych mężczyzn, którzy mają problemy z nietrzymaniem moczu, polecane są głównie dyskretne wkładki i podpaski dla mężczyzn. Gwarantują najlepsze dopasowanie do anatomii i można korzystać z nich nawet w trakcie uprawiania sportów.

Z kolei u mężczyzn z ciężkim stopniem nietrzymania moczu poleca się głównie majtki chłonne i pieluchomajtki. Są one też używane u osób obłożnie chorych.

Często także wybierane są majtki chłonne lub pieluchomajtki dla mężczyzn na noc u osób aktywnych, ponieważ mogą one zapewnić wtedy mniejsze ryzyko pojawienia się przecieków.