× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
depilacja laserowa
Uroda

Depilacja laserowa – popularny zabieg wśród kobiet i mężczyzn

W dzisiejszych czasach panuje moda na idealnie gładką skórę. W związku z tym zarówno kobiety, jak i mężczyźni poświęcają mnóstwo czasu na usunięcie zbędnego owłosienia ze swojego ciała. W tym celu stosują różne zabiegi mające usunąć niechciane włosy. Jednym z nich, a ponadto najbardziej skutecznym, jest depilacja laserowa. Na czym polega taki zabieg? Jak się do niego przygotować i gdzie wykonywana jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa – na czym polega zabieg?

Depilacja laserowa w Krakowie umożliwia trwałe usunięcie niechcianego owłosienia z różnych części ciała. Najczęściej za pomocą tego zabiegu usuwa się włosy z nóg, rąk, pach, okolic bikini, a także wąsik i brodę. Podczas zabiegu wykwalifikowany kosmetolog przykłada głowicę lasera do ciała. W tym momencie laser uszkadza melaninę, czyli barwnik znajdujący się w cebulce włosów. Pod wpływem ciepła struktury odpowiedzialne za porost włosów zostają zniszczone. Ważne jest to, że laser wykorzystywany do depilacji nie ogrzewa reszty skóry, działa tylko na barwnik we włosach.

Zabieg depilacji laserowej – dla kogo?

Zabieg depilacji laserowej jest wykonywany u każdej osoby, która pozytywnie przejdzie wstępną konsultację. W gabinetach kosmetycznych lub medycyny estetycznej najczęściej pojawiają się osoby, które borykają się z nieestetycznym, bujnym owłosieniem. Drugą grupą są osoby, u których tradycyjne pozbywanie się włosków powoduje ich wrastanie oraz podrażnienia.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Depilacja laserowa w Krakowie to zabieg dla każdego. Jednym warunkiem jego wykonania w gabinecie medycyny estetycznej lub w gabinecie kosmetycznym jest brak przeciwwskazań. Należą do nich:

  • ciąża oraz karmienie piersią,
  • choroba nowotworowa,
  • choroby skóry, takie jak łuszczyca i grzybica,
  • wszczepiony rozrusznik,
  • przyjmowanie niektórych leków, jak np. antydepresantów, antybiotyków, sterydów lub leków uczulających na światło,
  • posiadanie tatuażu w miejscu, które ma być poddane depilacji,
  • bardzo jasne włosy.

Ostatni podpunkt ma bardzo duże znaczenie, ponieważ laser wyczulony jest na melaninę, a tej w siwych, rudych lub blond jest mało, lub nie ma w ogóle. Dlatego najlepsze efekty, już po pierwszym zabiegu, uzyskają osoby posiadające grube i ciemne owłosienie.

Przygotowanie do depilacji laserowej

Przed wykonaniem depilacji laserowej w Krakowie wymagana jest konsultacja ze specjalistą. Podczas tej wizyty w gabinecie wykluczy on wszelkie przeciwwskazania. Ponadto zaleca wykluczenia nadmiernego opalania oraz używania samoopalaczy na co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem. Ten sam okres dotyczy peelingu. Na 6 tygodni przed umówionym zabiegiem nie powinno się także stosować innych depilacji, takich jak wosk lub depilator elektryczny. Przed samym zabiegiem należy ogolić włosy, które mają zostać trwale usunięte. Ma to na celu uniknięcie poparzenia skóry.