× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
pielęgnacja skóry dłoni
Porady

Jak prawidłowo dbać o swoje dłonie?

Dłonie i paznokcie są Twoją wizytówką. Dlatego nie dziwi, dlaczego tak wielką uwagę poświęcamy codziennej ich pielęgnacji. Zmiany temperatur, wiatr, promienie słoneczne i detergenty – każdego dnia negatywnie wpływają na stan dłoni. Jak o nie dbać, by były piękne i zdrowe? Przeczytaj!

Zasada 1 – umiejętnie myj swoje dłonie

Temat pielęgnacji warto rozpocząć od sposobu ich mycia. Dlaczego? Bo proces ten ma ogromny wpływ na kondycję skóry. Dłonie przepadają wręcz za letnią wodą i glicerynowym mydłem. Staraj się nie przesadzać ze skrajnymi temperaturami wody, którą stosujesz do ich codziennego mycia. Specjaliści polecają wykorzystywanie preparatów do mycia dłoni o odczynie obojętnym lub lekko kwasowym. Po osuszeniu ich ręcznikiem warto postawić na delikatnie nawilżający krem.

Zasada 2 – chroń dłonie przed detergentami

Codzienne obowiązki wymagają stosowania silnych środków chemicznych w kuchni i łazience. Nie oznacza to, że twoje dłonie mają na tym cierpieć. O ile czasem trudno wyeliminować silne środki myjące to zawsze możesz ochronić skórę dłoni odpowiednimi rękawicami gumowymi. Dla niektórych takie zachowanie może być przesadą, ale uwierz nam – skrupulatne noszenie rękawiczek ochronnych podczas sprzątania, czy mycia naczyń jest kluczem do zachowania balansu w warstwie hydrolipidowej skóry dłoni.

Zasada 3 – zawsze miej przy sobie krem nawilżający

Zwłaszcza w czasie wszechobecnej dezynfekcji dłoni konieczne jest dbanie o ich właściwe nawilżenie. Silne środki na bazie alkoholu mogą spowodować gwałtowne przesuszenie skóry, zaczerwienienia i podrażnienia. Miej więc przy sobie zawsze krem do rąk i stosuj go po każdej dezynfekcji. Jeśli nie wiesz, jaki wybrać, zerknij po propozycje widoczne na alkmie.com. Poza tym pamiętaj o nim również w normalnych warunkach. Promienie słoneczne, wahania temperatur czy silny wiatr mogą bardzo negatywnie wpłynąć na nawodnienie skóry dłoni. Wzmacniaj ją więc dawkami kremu.

Zasada 4 – nie rezygnuj z peelingów i upiększania

Dłonie również potrzebują intensywnego wsparcia w złuszczaniu naskórka. Staraj się jednak nie stosować do nich gruboziarnistych peelingów – postaw na łagodniejsze gradacje ziarenek. Taki zabieg należy wykonywać zwykle raz w tygodniu, nie zapominając o kolejnych etapach upiększania. Po spłukaniu preparatu i dokładnym osuszeniu skóry nałóż na nią regenerującą maseczkę. Pozostaw ją przez kwadrans i spłucz letnią wodą. Jeśli twoje dłonie są bardzo zniszczone, możesz utrzymać maseczkę przez całą noc. Załóż jednak bawełniane rękawiczki dla komfortu skóry.

Zasada 5 – zadbaj o właściwy tryb życia i zdrową dietę

Skóra jest odzwierciedleniem twoich codziennych przyzwyczajeń. Trudno będzie ją nawodnić kremami i maseczkami jeśli na co dzień pijesz małe ilości wody. Sięgaj po ten cudowny płyn w ilości 8 szklanek każdego dnia. Pamiętaj też, żeby spożywać sporo świeżych warzyw i owoców. Zawierają mnóstwo cennych mikroelementów i witamin, które mają wpływ na jakość skóry dłoni, ale też paznokci.

Zastosowanie się do tych ważnych zasad nie jest trudne. Dlatego już teraz zacznij je stosować i zyskaj piękne i zdrowe dłonie!

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://alkmie.com/pol_m_Produkty_Obszar-pielegnacji_dlonie-200.html