× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Terapia czaszkowo krzyżowa kurs w Gdańsku
Metody leczenia

Na czym polega terapia czaszkowo krzyżowa i czy jest skuteczna?

Długotrwały stres, nerwice, zaburzenia snu, słaba odporność na choroby, problemy z kręgosłupem, to często codzienność w dzisiejszym zabieganym świecie. Na szczęście dostępne są terapie, które pomagają walczyć ze skutkami życia w pędzie i przywracają chęć do życia. Jedną z takich metod jest terapia czaszkowo krzyżowa – subtelna i holistyczna pomoc, przywracająca równowagę w zmęczonym organizmie. Przeczytaj i dowiedz się czym jest ten rodzaj terapii, kiedy może pomóc i komu.

Terapia czaszkowo krzyżowa – na czym polega?

Terapia czaszkowo krzyżowa, jak podaje strona https://natural-flow.pl/akademia/, jest rodzajem delikatnej terapii manualnej opartej na doskonałej znajomości anatomii. Terapeuta za pomocą bezbolesnych ucisków, rozluźnia tkanki miękkie i kostne w zakresie układu czaszkowo krzyżowego. Dzięki temu przywracany jest naturalny rytm krążenia płynu mózgowo – rdzeniowego. TCK jest terapią holistyczną – oddziałuje dobroczynnie na cały organizm. Dzięki tej terapii możemy należy spodziewać się poprawy w obrębie układu nerwowego, kostnego, krążenia czy oddechowego. Po przywróceniu równowagi organizm otwiera się też na naturalne samoleczenie. TCK jest dziedziną osteopatii i działa wspomagająco, niezależnie od specjalizacji medycznej. Sesja terapeutyczna trwa do 60 minut i odbywa się w ciszy lub przy spokojnej muzyce. Terapeuta ma za zadanie pomóc pacjentowi, przy jednoczesnym zapewnieniu mu komfortu i poczucia bezpieczeństwa.

 

Wskazania do terapii czaszkowo krzyżowej

  • długotrwały stres,
  • depresja,
  • zaburzenia snu,
  • nerwice,
  • migreny i zawroty głowy,
  • nawracające zapalenia uszu czy zatok,
  • bóle stawu skroniowo – żuchwowego.

Terapia czaszkowo krzyżowa

Dla kogo terapia czaszkowo krzyżowa?

Ze względu na szerokie zastosowanie, wysoką skuteczność i brak inwazyjności, terapia zalecana jest niemal dla każdego. Poddać się jej mogą dzieci (nawet niemowlęta), dorośli i osoby w podeszłym wieku. Warto wiedzieć, że terapia pomaga ludziom z autyzmem, ADHD czy Zespołem Aspergera. Dzięki terapii czaszkowo krzyżowej znacząco obniża się u nich poziom stresu oraz następuje wyciszenie. Znacznie ułatwia to funkcjonowanie przy dysfunkcjach różnego pochodzenia. W przypadku niemowląt terapia pomaga zlikwidować bóle kolkowe, dzięki czemu dziecko przestaje być płaczliwe, dobrze śpi i jest wypoczęte. Dorośli pacjenci wyzwalają się ze skutków stresu, traum i nerwic. Spada znacząco poziom kortyzolu i przywrócona zostaje równowaga fizyczno emocjonalna. Pacjenci popadają w stan głębokiego relaksu i wyciszenia. Organizm odzyskuje równowagę, zdolność do samoregulacji i samoleczenia. System immunologiczny zostaje znacząco wzmocniony – pacjenci mniej chorują. Za tym wszystkim  idzie chęć do życia, siły do zmian i realizowania marzeń.

Nowe spojrzenie na świat – o szkoleniu Access Bars

Warto zgłębić temat uzdrawiającego dotyku. Natural Flow to firma z Gdańska, która opiera się na naturalnym radzeniu sobie ze stresem i ciężkimi sytuacjami życiowymi. Prowadzone przez Maję Lesińską – założycielkę firmy, szkolenia Access Bars, to innowacyjne i energetyczne zabiegi, oddziaływujące zarówno na ciało jak i zmysły.  Metoda ta polega na subtelnym ucisku punktów na głowie, dzięki czemu następuje wyzwolenie od traum, frustracji, żalu i lęków. Podczas zabiegu wszelkie przez lata nagromadzone problemy odpuszczają. Przeszłość przestaje grać pierwsze skrzypce i zaczyna liczyć się teraźniejszość. Blokady znikają, a pojawiają się szanse i nieograniczone możliwości lepszego jutra. Sama sesja jest niezwykle przyjemna, a kurs upoważnia do samodzielnego wykonywania zabiegów. Tym samym można pomóc nie tylko samemu sobie, ale też innym w budowaniu lepszej przyszłości.