× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
piwo
Metody leczenia

Odtrucie poalkoholowe na telefon – czy jest skuteczne?

Nie jest tajemnicą, że nadmierne spożycie alkoholu niesie za sobą poważne konsekwencje w postaci złego samopoczucia oraz zaburzonej pracy organizmu. Kiedy dolegliwości przykuwają do łóżka, a w perspektywie jest wyjście do pracy, na spotkanie lub ważne zadanie do wykonania, pomocą może być odtruwanie poalkoholowe. Na czym ono polega i jaka jest jego skuteczność?

Czym jest odtruwanie organizmu z alkoholu?

Spożycie dużej ilości alkoholu wiąże się z koniecznością jego metabolizowania w komórkach wątroby. To długotrwały proces, podczas którego w organizmie powstają substancje takie jak np. aldehyd octowy. Jest to toksyczny związek, którego szkodliwość nawet 10-krotnie przekracza działanie etanolu. Jest też jedną z przyczyn bardzo złego samopoczucia. Do typowych objawów kaca zaliczają się:

  • ból głowy,
  • światłowstręt i nadwrażliwość na hałas,
  • nasilone pragnienie,
  • nudności i wymioty,
  • biegunka,
  • problemy z koncentracją,
  • obniżenie nastroju i drażliwość
  • nadmierny apetyt lub jego brak,
  • zaburzenia funkcji motorycznych.

Wymienione objawy w większości są skutkiem zatruwania organizmu przez sam etanol oraz produkty jego metabolizmu. Wynikają też z odwodnienia, hipoglikemii oraz niedoboru witaminy B12 i glutaminy. Znając ten mechanizm, odtruwanie poalkoholowe można zdefiniować jako kompensowanie tych niedoborów poprzez dostarczenie do ustroju niezbędnych składników oraz jego nawodnienie.

Odtruwanie alkoholowe i leczenie kaca, Warszawa i okolice – Detox Alkoholowy 24h/7

Na czym polega detoks alkoholowy w domu?

Zastanawiasz się, jak leczyć kaca? Skorzystaj z usługi na telefon, jaką jest odtruwanie poalkoholowe przeprowadzone w domu. Kroplówka na kaca jest podawana przez wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia i powinna być poprzedzona badaniem oraz wywiadem. Skuteczność takiego działania zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest profesjonalne podejście lekarza. Ważny jest też organizm, który we własnym tempie odzyskuje równowagę. 

Przeprowadzenie wywiadu i badanie pozwalają na określenie potrzeb organizmu. Nie zawsze wystarczające są jedynie witaminy, sól fizjologiczna i glukoza, podawane we wlewie. Skuteczność odtrucia wymaga też zastosowana dodatkowych leków przeciwbólowych, uspokajających, przeciwwymiotnych, czy obniżających ciśnienie. Warto też dodać, że detoks alkoholowy w domu może uzależniać, podobnie jak spożywanie etanolu. Dlatego ten krok powinien być podejmowany tylko w wyjątkowych sytuacjach. W przypadku osób z tendencją do spożywania napojów alkoholowych musi stanowić pierwszy krok do leczenia odwykowego.