× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Prezbiopia
choroby oczu

Prezbiopia – czym jest i które soczewki okularowe sprawdzą się w jej przypadku?

Szkła do okularów dzięki nowym technologiom stają się coraz doskonalsze i coraz bardziej wyspecjalizowane, a osoby, których oczy wymagają wsparcia, mają szansę użytkować soczewki okularowe precyzyjnie odpowiadające ich szczególnym potrzebom. Jedną z najnowszych zdobyczy optyki okularowej są wieloogniskowe soczewki do okularów zaprojektowane z myślą o potrzebach osób, u których ujawniły się objawy typowe dla prezbiopii. Na czym polega prezbiopia? Które soczewki do okularów wybrać przy tej wadzie?

Czym jest prezbiopia i kogo może dotyczyć?

Prezbiopia to zaburzenie funkcjonalności oka, które jest wywołane naturalnymi zmianami w budowie i działaniu soczewki wewnątrzgałkowej oka. Wraz z wiekiem soczewka ludzkiego oka staje się sztywniejsza i traci swoją elastyczność, co powoduje trudności z akomodacją przy widzeniu w bliży. Prezbiopia pojawia się najczęściej po 40 roku życia, ale zdarza się również, że diagnozowana jest u młodszych osób. W każdym przypadku jest to kwestia bardzo indywidualna i wymaga zweryfikowania przez specjalistę. Pierwszymi sygnałami, które mogą świadczyć o jej wystąpieniu, są nasilające się problemy z uzyskaniem ostrego obrazu przy patrzeniu z bliskiej odległości, np. przy odczytywaniu drobnego druku, oglądaniu fotografii, korzystaniu z telefonu komórkowego itp.

Jakie soczewki do okularów korygują prezbiopię?

Do korekcji prezbiopii przeznaczone są soczewki progresywne, które dzięki swojej specjalnej konstrukcji pozwalają widzieć ostro na różne odległości. Ponieważ popularne okulary progresywne zapewniają wyraźny obraz w bliży, w dali i na odległości pośrednie, z powodzeniem sprawdzą się w każdych warunkach. Dobrej jakości szkła progresywne do okularów umożliwiają ostre i wyraźne widzenie z dowolnej odległości, a przenoszenie wzroku z bliży do dali czy na średni dystans odbywa się w najnowszych konstrukcyjnie soczewkach płynnie i komfortowo.

Które soczewki progresywne warto wybrać?

Okularowe soczewki progresywne to dość świeże  rozwiązanie, dlatego też ważne jest umiejętne dobranie szkieł. Dla użytkowników okularów progresywnych, którzy chcą mieć gwarancję najwyższej jakości dobrą propozycją są produkty HOYA, producenta nowoczesnych soczewek okularowych klasy premium, który skonstruował innowacyjne soczewki progresywne o zindywidualizowanej nowatorskiej konstrukcji z wykorzystaniem niezwykle zaawansowanych rozwiązań, m.in. Technologii View Expansion czy Binocular Harmonization Technology. Progresywne soczewki okularowe HOYA gwarantują precyzyjne odwzorowanie obrazu widzianego z każdej odległości i zapewniają szersze pola widzenia bez zniekształceń oraz uwzględniają specyficzne potrzeby wzrokowe konkretnego użytkownika, dzięki czemu maksymalnie podnoszą komfort i jakość widzenia u osób z prezbiopią.